Po slabšem začetku Celjanke dostojno proti Krimu

Celjske rokometašice so redni del tekmovanja v državnem prvenstvu končale z domačo tekmo z državnimi prvakinjami.

Krimovke so v Golovcu začele odločno in gostiteljicam dovolile le uvodni gol, potem pa si že v 17. minuti nabrale pol ducata golov prednosti. V 28. minuti so povedle že z 9 goli prednosti, ob polčasu pa so imele dvojno vodstvo – 8:16.

Tudi po glavnem odmoru najprej ni bilo videti, da se lahko Celjanke resneje upirajo gostjam, ki so v 35. minuti povedle za 10 goli prednosti. Vseeno so prišle tudi minute “deželank”, saj so v 43. minuti zaostanek prepolovile. Krimovke so se do 50 minute oddaljile na 7 golov prednosti, potem pa so gostiteljice “stisnile” in z golom kapetanke Katarine Regner v 53. minuti znižale na 19:23. Po izgubljeni žogi Ljubljančank so imele možnost, da pridejo še bližje, a so tudi same izgubile žogo, po izključitvi Sanje Vrček pa je bilo konec možnosti, da domača zasedba na tej tekmi iztrži še kaj več.

Z’dežele : Krim Mercator 19:27 (8:16)
Vrček 10, Šauperl-Ilič in Kodele po 3, …

LJUBLJANA : PTUJ 28:21
ZAGORJE : MLINOTEST AJDOVŠČINA 15:13
KOPER : JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA (sobota)
KRKA : ZELENE DOLINE ŽALEC (preloženo)