Skoraj poln Zlatorog učakal 20. celjsko zvezdico

rk celje pl prvaki 2016Celjski rokometaši so v nikoli bolje obiskanem Zlatorogu, če upoštevamo zgolj tekme državnega prvenstva, sinoči v zadnji prvenstveni tekmi sezone ugnali velenjsko Gorenje in jih prehiteli na lestvici ter na koncu dvignili pokal za naslov državnih prvakov. To je že 20. sezona, ko so Celjani najboljši v državi.

Začetek je bil po pričakovanjih dokaj izenačen. Po 21 minutah sta obe ekipi dosegli po 9 zadetkov. Po 11:10 je Celjanom v izredno soparni dvorani, ki so jo bolje zračili šele v drugem polčasu, uspel pobeg na 16:11. Upanje za Velenjčane je tik pred polčasom obudil Poljak Szyba.

Prvih 10 minut nadaljevanja je več kot pet tisoč gledalcev gledalo nekakšen status quo, potem pa je nastopilo pet celjskih minut, ko so dosegli pet zaporednih zadetkov in prednost povišali na 24:15. Na drugi strani je Velenjčanom, ki so izgubljali živce, veliko strelov ustavil vratar Urban Lesjak. Ko je Razgor 10 minut pred koncem domačo prednost povišal na 10, je bilo vse odločeno. Gorenje je do konca razliko nekoliko zmanjšalo, na igrišču pa je bilo tudi nekaj iskrenja.

Po zadnjem zvoku sirene se je začelo domače slavje, zmagovita ekipa pa si je nadela majice s številko 20. V naslednji sezoni bosta obe ekipi finalistki najverjetneje izpustili redni del prvenstva in nastopali v ligi SEHA.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje 29:22 (16:12)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 13 obramb, Gajić 1/1, Blagotinšek 1, Malus 1, Babarskas 4, Janc 4, Razgor 1, Marguč 6/6, Grošelj, Poteko 1, Gajić, Suholežnik, Zarabec 5, Kodrin 1, Fižuleto, Mlakar 2, Žvižej 3 (1)

RK Gorenje Velenje: B. Burić (2 obrambi), Zaponšek (4 obrambe), Božović, Cehte 2, Medved 1, S. Burić 4, Ovniček 3 (1), B. Burić, Levc, Szyba 3, Skube 1, Golčar, Šoštarič 3 (2), Kleč 2, Gams 1, Zaponšek, Ratajec 1, Nosan 1

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (7), Gorenje Velenje 4 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Gorenje Velenje 22.
Rdeči kartoni: Šoštarič (44.), Poteko (57.), Gams (57.).