Posejdonovci v Mariboru do 7 medalj

Na 12. mednarodnem mitingu Pomlad 2018 je nastopilo 547 plavalcev iz 6 držav in 31 klubov. Celjski DVŠ Posejdon je zastopalo 18 plavalcev vseh kategorij.

Najbolj uspešen je bil Jure Dolinar, ki si je priplaval 4 kolajne (1 zlato in 3 srebrne). Nika Josipović Kolar je osvojila v dveh nastopih 2 srebrni kolajni. Presenečenje je pripravila Lana Golčman, ki je z izredno dobrim nastopom na 50 m prsno osvojila bronasto kolajno in absolutno med slovenskimi plavalkami zasedla 4. mesto – s tem je odplavala kategorizacijo olimpijskega komiteja.

V kadetski konkurenci sta izstopala Žan Golež s štirimi osebnimi rekordi in Alen Luskar s tremi.

Med najboljšimi so se izkazali Lana Voljč, Aidan Ermenc in Jan Kiker s štrimi osebnimi rekordi iz 4 nastopov, ter Ela Žagar s tremi.

Tekmovanje je bilo zelo naporno, dopoldanski del se je končal ob 16.30 uri in popoldanski ob 22.00.