Razredčeni Celjani Flensburgu parirali tričetrt tekme

Pred gostovanjem v okviru lige prvakov na severu Nemčije so v celjskem taboru poleg poškodovanega Luke Mitrovića, ki je zaključil s sezono, pogrešali še Žigo Mlakarja, ki si je na tekmi s Hrvaško zlomil dlančno kost, Borut Mačkovšek pa še ni zacelili poškodovanega komolca.

Kljub vsemu so Celjani začeli obetavno in v 10. minuti preko Gala Marguča povedli 6:8. Nemci so bolje nadaljevali in vodili tudi za tri gole, ob polčasu pa za enega. Dodajno, da je bil v drugi minuti pri 0:2 neposredno izključen Matic Suholežnik.

Gostom je v začetku drugega polčasa uspelo dvakrat povesti, enako pa se je zgodilo v 44. minuti, ko je bil uspešen Branko Vujović. Sledila je domača serija štirih golov, gostujoča ekipa pa domačih ni več uspela ogroziti.

Oba omenjena igralca sta skupaj dosegla 17 zadetkov.

Flensburg-Handewitt : Celje Pivovarna Laško 33:28 (16:15)

Naslednjo tekmo bodo pivovarji igrali 7. novembra, ko bo v Zlatorogu srečanje SEHA lige z vrsto iz Našic.