Regijski derbi tesno dobili Celjani

Celjski košarkarji so v tekmi 15. kola 2. slovenske košarkarske lige v regijskem derbiju ugnali Konjičane, ki so jih pred tedni izločili iz pokalnega tekmovanja.

Domači fantje so začeli bolje in v 6. minuti povedli s 16:7, a so do konca prve četrtine gostje iz Dravinjske doline dosegli 10 zaporednih točk, ki so jim dodali še štiri v uvodu druge četrtine. Po skoraj osemminutnem postu so gostitelji znova zadeli, a so Konjičani sredi periode trikrat povedli za sedem točk. Na glavni odmor si gostje odšli z zalogo šestih točk.

Drugi polčas boljši

S serijo 8:1 so Celjani v začetku drugega polčasa prešli v vodstvo, ekipi pa sta bili do konca tretje četrtine skupaj. Po seriji sedmih točk Ardijana Krasniqija je bilo na semaforju v 35. minuti 58:50, a so se gostje v minuti in pol približali na tri točke zaostanka. Gostitelji so do zadnje minute ohranjali rezultatsko prednost, pol minute pred koncem pa so gostje s trojko znižali na 64:63. Koš za končni rezultat je dosegel domači center Ilija Zolotić, Konjičani pa na drugi strani niso uspeli izsiliti podaljška.

CELJE : KONJICE 66:63 (16:17, 11:15, 19:14, 20:17)

12. AKK Branik Maribor 2/13 17

V petek, 24. februarja, bodo ob 20.00 Celjani gostili drugouvrščene mesarje iz Sežane.