RKCPL visoko preko Nemcev, s tem še vedno aktualna tudi 1/8 finala

Celjski rokometaši so ponovno opravili veliko delo, saj so v tekmi, s katero so želeli ohraniti upanje po osvojitvi 6. mesta v skupini in uvrstitvijo v osmino finala lige prvakov, ugnali drugouvrščeno zasedbo skupine iz nemškega Mannheima.

Po izenačenem začetku so se pivovarji prvič odlepili v 12. minuti, ko je Blaž Janc zadel za 9:6, gostje pa so domači nalet skušali prekiniti z minuto odmora. A to ni pomagalo, saj je domači stroj še bolje stekel, razlika pa je vseskozi naraščala. V 26. minuti je bilo z zadetkom Luke Žvižeja 18:11, sedem pa je bila tudi prednost ob polčasu.

Po glavnem odmoru so se gostje najbolj približali na 22:18, a je varovancem Branka Tamšeta uspelo odbiti napad in znova povečati prednost. Ta je bila najvišja v 54. minuti, ko Janc zadel za 34:26, ko je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Celju.

Celje Pivovarna Laško : Rhein-Neckar Löwen 37:31 (20:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 10 obramb, Gajić; Malus 1, Babarskas, Janc 8, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 8, Kodrin, Mačkovšek 9, Mlakar 6, Žvižej 3, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: /

Rhein-Neckar Löwen:  Appelgren 8 obramb, Palicka 3 obrambe;  Schmid 3, Sigurdsson 5/3, Baena Gonzalez 2, Steinhauser 2, Larsen 6, Pekeler 3, Groetzki 2, Reinkind 2, Guardiola, Petersson 3, Ekdahl du Rietz 3, trener: Nikolaj Jacobsen

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/3

Branko Tamše: »Danes smo spremljali veliko reklamo za rokomet. Igrali sta ekipi, ki gojita podoben rokomet, mi si želimo takšnega kot ga igrajo nemški prvaki. Nocoj nam je to uspelo zelo dobro, sam sicer vem, da smo takšne igre sposobni, danes pa smo to še pokazali. Skoraj vseh šestdeset minut smo odigrali v vseh segmentih igre na zelo visokem nivoju, saj je na drugi strani stal izjemen nasprotnik. Še naprej pa se zavedamo, da moramo delati in trenirati še naprej enako zavzeto, to vem  jaz in to vedo fantje, ne bomo vedno na takšnem nivoju, a to je v nas in na tem moramo graditi. Seveda pa se moram zahvaliti sijajnim navijačem na čelu s Florijani. Ne samo za nocojšnjo spodbudo, ampak skozi vso sezono. Dodali so svoj del in zmaga je tudi njihova. Čestitke pa seveda fantom za to kar so danes prikazali, zaradi česar je lepo biti danes trener Celja Pivovarne Laško.«

8. Kristianstad 12 2 2 8 323 : 354 (-31) 6

V četrtek, 9. marca, je ob 19.00 na sporedu tekma v Zagrebu, ki pred tem, v soboto, gostuje v Szegedu.

*foto: Gregor Katič