Rokometaši Celja z lepo prednostjo proti Benfici, KK Zlatorog v ligi ABA končal s porazom, zmaga ŽKK Celje

Celjski rokometaši se v četrtfinalu EHF Pokala pokalnih zmagovalcev merijo s portugalsko Benfico. Na včerajšnji domači tekmi so si priigrali prednost šestih golov. Košarkarji laškega Zlatoroga so nastope v ligi ABA zaključili v stilu letošnje sezone v tem tekmovanju. Novomeška Krka je poskrbela še za 24. poraz Laščanov. Celjske košarkarice so dobro začele končnico za prvaka v 1. SKL za ženske. Po zmagi nad Ilirijo v torek so včeraj na domačem parketu premagale še Grosuplje.

+ 6 pred povratno tekmo
Člani RK Celje Pivovarna Laško so bili večji del tekme proti Benfici v rezultatski prednosti. Razlika se je gibala med dvema in tremi zadetki. Gostje so dvakrat sicer izenačili, a so Celjani hitro odgovorili z uspešnimi napadi na drugi strani. Varovanci Vladana Matića so na odmor odšli z dvema goloma prednosti (14:12). Portugalce je v igri držal predvsem razpoloženi vratar Candeias.

Na začetku drugega polčasa so pivovarji ušli na štiri zadetke prednosti, a so se borbeni Portugalci dobro upirali in niso dopustili, da bi celjski klub ušel na občutnejšo prednost. Počasi in vztrajno so Celjani višali prednost in se na koncu veselili zmage z rezultatom 29:23. Na povratno tekmo, ki bo v soboto v Lizboni, odhajajo s šestimi zadetki prednosti.

Najboljši strelec na tekmi je bil Borut Mačkovšek, ki je dosegel 10 golov, Gašper Marguč jih je dodal 8, s 15 obrambami se je izkazal Dejan Perić. Za Portugalce je Carneiro dosegel 6 golov, vratar Candeias je zbral 16 obramb.

Celje Pivovarna Laško : Benfica 29:23 (14:12)

Dvorana Zlatorog, 700 gledalcev, sodnika: Pavel, State (Romunija)

RK CPL: Lesjak, Perič 15/1 obramb, Skok; Mlakar, Marguč 8/3, Razgor, Toskič 5, Ranevski, Poklar 1, Poteko, Metličič 1, Zelenovič, Žabič, Mačkovšek 10, Žvižej 4; trener: Vladan Matič

Izključitve:  6 min
7-metrovke: 3/4

S.L. Benfica: Ferreirinho, Candeias 16/1 obramb; Tavares 5/2, Lopes, Pais, Zaikin 3, Pedroso 1, Roque, Graça 1, Carneiro 6/1, Silva 1, Grilo 3, Areia, Costa 3, Carmo, trener: Carlos Lisboa

Izključitve:  4 min
Rdeči karton: Zaikin 23. min

Poročanje rk-celje.si: Lepa prednost pred povratnim srečanjem

Sezono v regionalni ligi končali s 24 porazi
V zadnjem, 26. krogu regionalne lige ABA sta se v Laškem pomerila domači Zlatorog in novomeška Krka. Prvo četrtino so s 5 točkami prednosti dobili gostje (12:17). V drugih desetih minutah so Laščani zaigrali bolje in do odmora rezultat poravnali (30:30). V tretji četrtini se je ponovila zgodba iz prve in Krka je ponovno ušla (41:48). Prednost so zadržali do konca srečanja in se veselili zmage z rezultatom 57:67.

Najkoristnejši igralec tekme je bil Krkin Smilijan Pavić, ki je 11 točkam dodal 9 skokov. Dvomestno število točk so dosegli še Luka (12) in Miha (11) Lapornik ter Mitja Nikolič Smrdelj (10) za Zlatorog in Jure Balažič (12) ter Sean Mustafa Abdul Hamid (10) za Krko.

Na zakljčnem turnirju ne bo slovenskih predstavnikov. Ljubljanska Olimpija je s 14 zmagami sezono v ligi ABA zaključila na 6. mestu, Krka je z 9 zmagami enajsta, Helios s 7 zmagami je osvojil 13. mesto, Zlatorog pa je z le 2 zmagama in 24 porazi končal na zadnjem, 14. mestu. Na zaključnem turnirju četverice se bodo pomerili Maccabi, Cedevita, Patizan in Budućnost.

Zlatorog Laško : Krka 57:67 (12:17, 18:13, 11:18, 16:19)

Zlatorog: Škifič 5, L. Lapornik 12, Nikolič Smrdelj 10, Vujasinovič 5, Omič 8, M. Lapornik 11, L. Dimec, Atanackovič 3, Strnad 3. Trener: Ivan Sunara

Statistika

Zanesljiva zmaga
Košarkarice Grosupljega so stik s Celjankami držale le v prvi četrtini, ki so jo varovanke Damirja Grgiča dobile s 3 točkami prednosti (18:15). V drugih desetih minutah so celjske košarkarice prestavile v višjo prestavo in si do polčasa priigrale 22 točk prednosti (49:27). Drugi počas je bil rezultatsko izenačen, a je bila prednost Celjank iz prvega dela več kot dovolj za drugo zaporedno zmago v končnici za prvaka.

Celjski strateg je skozi celotno srečanje igral le s šestimi košarkaricami. Za zmago z rezultatom 82:58 je Sanja Orozović dosegla 25, Lea Jagodič 23, Teja Oblak pa 19 točk. Najboljša strelka gostujoče ekipe je bila z 10 točkami Saša Panič.

Celjanke so z 19 zmagami in 1 porazom na prvem mestu 1. SKL za ženske. Enak izkupiček imajo košarkarice Triglava. V torek je na sporedu štajerski derbi, ko Celjanke gostujejo pri mariborskem AJM.

Athlete Celje : Grosuplje 82:58 (18:15, 31:12, 15:13, 18:18)

Celje: Orozovič 25, Oblak 19, Petrovič 5, Klavžar 6, Jagodič 23, Brišnik 4. Trener: Damir Grgič