Rokometaši po premoru dobili pomembno tekmo

Po reprezentančnem premoru se je nadaljevala klubska rokometna sezona. Celjski rokometaši so jo začeli s tekmo SEHA lige z belorusko vrsto Meškov, ki je neposredni nasprotnik za uvrstitev na zaključni turnir.

Pred tekmo je šesterica rokometašev celjskega kluba, ki so osvojili bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v Franciji prejelo posebna priznanja Mestne občine Celje.

V domači ekipi je po dolgem premoru zaradi poškodbe nastopil Artur Patrianova, ki pa se je med tekmo ponovno huje poškodoval.

V prvi polovici prvega polčasa so imeli rahlo pobudo pivovarji. Sledile so minute Meškova, ki je dvakrat povedel za dva gola (8:10 v 19.’). V zadnjih 10 minutah prvega polčasa pa so tribune završale, saj so pivovarji stopili na plin in ta del igre dobili kar z 8:2 in ob polčasu vodili za štiri gole.

Zasedba Branka Tamšeta je večino drugega polčasa nadzirala potek dogodkov in največ vodila za šest golov. Prav ob koncu so se gostje približali, saj je v 58.’ minuti Rutenka znižal na 28:26, na srečo pa so Celjani odgovorili z golom Žige Mlakarja, tako da so bili dvomi o zmagovalcu razrešeni. Oba polčasa je odlično branil Urban Lesjak.

RK Celje Pivovarna Laško : Meškov Brest 29:27 (16:12)

Dvorana Zlatorog, 2500 gledalcev, sodnika: Gubica, Milošević (HR)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak  19/1 obramb, Gajič; Malus 2, Babarskas, Janc 7, Razgor 4, Suholežnik 1, Grošelj 1, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin, Patrianova, Mačkovšek 3, Mlakar 2, Žvižej 6/4, Bećiri; trener Branko Tamše. Izključitve: 2 min, 7-metrovke:  4/4.

Meshkov Brest: Pešić 4 obrambe, Mijatović 8 obramb; Rutenka 6, Yachchanka, Babichev 1, Kulak 1, Kristopans 4, Stojković 2, Tioumentsev 3, Shumak, Vukić 1, Prodanović, Razgor 1, Ostroushko 1, Jamali 5, Shylovich 2; trener: Bebeshko Sergey. Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 0/1.

10. Izviđač CO 14 1 0 13 389 : 474 3

V soboto, 11. februarja, je ob 19.00 na vrsti domača tekma lige prvakov s Kristianstadom.

*foto: Slavko Kolar