Rokometaši so se vključili v državno prvenstvo in odlično začeli

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v državno prvenstvo vključili v končnici za prvaka, najprej pa so odpotovali v Škofjo Loko, kjer so gledalci, tako kot se spodobi, napolnili tribune.

Gostitelji, ki so v rednem delu prvenstva, ko poleg Celjanov niso sodelovali niti Velenjčani, zasedli tretje mesto, so začeli malce bolje in povedli s 3:1. Gostje so kmalu strnili vrste, izenačili in prešli v vodstvo, ki so ga do konca prvega polčasa povišali na sedem zadetkov.

V 39. minuti je celjska prednost znašala že 11 golov, kolikor je znašala tudi končna razlika.

RD Urbanscape Loka : RK Celje Pivovarna Laško 25:36 (9:16)

Dvorana Poden, 700 gledalcev, sodnika: Crnojevič, Kostecki

RD Loka: Panjtar 11 obramb, Vrbinc A. 1 obramba, Juričan; Šibanc 2, Gartner, Maček 3, Kavčič 8, Štremfelj, Cingesar 2, Bradeško 1, Damian 1/1, Pipp, Bergant 1, Jesenko 2, Plestenjak 2, Jamnik 3/2, trener: Siniša Markota

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 3/7

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12 obramb, Gajić; Malus 3, Babarskas, Janc 2, Razgor 4, Suholežnik 2, Marguč 2/1, Grošelj, Poteko, Zarabec 6, Kodrin 6, Makuc 2/1, Mačkovšek, Mlakar 4, Žvižej 5; trener: Branko Tamše

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 2/3

David Razgor: »Pričakovali smo zmago tu v Škofji Loki, a smo se zavedali, da bodo domačini naredili vse, da nam to preprečijo. Na začetku so pritisnili, poizkušali držati ritem z nami, a jim je to uspevalo le kakšno tretjino tekme. Mi smo nato rutinirano povečevali razliko ter zanesljivo prišli do zmage.«