Rokometaši v Ribnici s preobratom do najtesnejše zmage

Po reprezentančnem premoru se nadaljuje sklepni del državnega rokometnega prvenstva, Celjani pa so se v 7. od 10 kol skupine za prvaka odpravili v Ribnico, kjer so se v prejšnjem kolu opekli Velenjčani. V deželi suhe robe so si državni prvaki dve točki zagotovili povsem na koncu.

V izenačenem prvem polčasu so imeli rahlo pobudo gostitelji, ki so običajno povedli, Celjani pa izenačili. V 23. minuti so se Dolenjci odlepili na 11:8, a so gostje z delnim izidom 1:6 dobili polčas za dva gola.

Pivovarji so v drugem delu večkrat povedli za štiri zadetke, nazadnje v 43. minuti. Pet minut kasneje je Blaž Janc zadel za 22:25, a se je kmalu zapletlo. Gostitelji so s serijo treh golov najboljšega domačega strelca Grebenca v 55. minuti povedli 27:26. Na 27 je izenačil Luka Žvižej, potem pa so Ribničani znova povedli. Celjani so preko Žige Mlakarja izenačili na 28, gostitelji pa so jalovo napadali. Zadetek za zmago je dosegel Janc iz protinapada po odbiti žogi iz bloka, zadnji poizkus domače ekipe pa je ubranil Urban Lesjak.

RD Riko Ribnica : RK Celje Pivovarna Laško 28:29 (12:14)

RD Ribnica: Klarič 19 obramb, Perovšek; Leban 2/1, Fink 5, Grebenc 9, Knavs, Heningman N. 3, Skušek 3/1, Pucelj 2, Pahulje 2, Nosan, Kovačič 1, Kljun, Setnikar, Kulenović 1, Košmrlj, trener: Ilc Gregor

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/4

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 4 obrambe, Gajić 3/1 obrambe, 1 zadetek; Malus 1, Babarskas, Janc 5, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko, Zarabec 2, Kodrin 3, Mačkovšek 4, Mlakar 6, Žvižej 6/2, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 2/2

Branko Tamše: »Za nami je težka tekma v zelo lepem vzdušju pred polno dvorano in našimi Florijani. Za gledalce je bila tekma gotovo zelo zanimiva. Po malce slabšem začetku smo proti koncu prvega polčasa zaigrali kot znamo, ter prišli do vodstva. Na začetku drugega dela smo prednost še povišali in nato večino časa le to ohranjali. Žal smo zapravili priložnosti za še višje vodstvo, Ribnica pa se ni predajala, z odličnim Klaričem prišla celo do vodstva, me pa veseli, da ob tem mi nismo izgubili glave, temveč smo tekmo mirno nadaljevali in jo na koncu tako tudi pripeljali do zmage. Kljub temu, da smo danes zgrešili preveč čistih priložnosti, pa moram svojim fantom za prikazano igro in borbo čestitati, saj smo prišli do pomembne zmage na vročem gostovanju.«

6 MRK KRKA 7 0 1 6 184 226 -42 29
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

V petek, 19. maja, bo ob 19.00 na sporedu domača tekma s Koprčani.

*foto: RK Celje Pivovarna Laško