Rokometašice tokrat pogumneje; rezultat – visoka zmaga

Izbrana vrsta slovenskih mladink je na svoji drugi tekme na evropskem prvenstvu v Celju z 28:18 premagala Portugalsko in zabeležila prvi točki.

Slovenska reprezentanca se je v dvorani Golovec predstavila odlično in je bila od Portugalk boljša v vseh pogledih igre. Izenačenih je bilo le prvih 10 minut, nato pa so izbranke Bojana Voglarja pokazale vso svoje znanje in minuto za minuto višale prednost. Prvič so resneje povedle v 23. minuti po uspešno izvedeni sedemetrovki Anike Strnad (10:6), sicer tudi najboljše domače igralke tekme, že pet minut kasneje pa je na semaforju pisalo 14:8. Z golom v zadnji sekundi polčasa so gostje razliko zmanjšale na 10:15.

V drugem delu igre smo gledali popolno slovensko premoč, ki ji je botrovala tudi odlična obramba, zaradi katere so Portugalke v prvih 17 minutah dosegle le dva zadetka. V tem času so zeleno-bele dosegale gol za gol, v 39. minuti po golu Hane Vučko tako vodile že za devet (20:11), štiri minute kasneje po obrambi Tjaše Arhanič, ki je branila večji del tekme, pa že za dvanajst (23:11). Najvišjo razliko na tekmo je v 47. minuti postavila Strnadova, po golu katere je na semaforju pisalo 25:12 in tekma je bila odločena.

Končnih 28:18 je pomenilo, da se Slovenija veseli prve zmage na tem prvenstvu in ohranja možnosti za preboj med osem najboljših reprezentanc Evrope. Za to bo potrebno v nedeljo ob 19.00 v dvorani Golovec z vsaj 6 goli razlike premagati evropsko prvakinjo izpred dveh let Dansko.

PORTUGALSKA : SLOVENIJA 18:28 (10:15)
Slovenija: Arhanič, Berzelak 1, Baruca, Helbel, Abina 1, Čopi 4, Kodele, Strnad 6, Akalovič 6, Fister, Vojnovič, Vončina 2, Udovič, Skrinjar 1, Lovšin 2, Vučko 5.

ČRNA GORA : DANSKA 18:26 (10:14)