Slovenija na krilih Ocvirka osvojila prvo mesto v skupini

Slovenska reprezentanca do 20 let se je tretji dan evropskega prvenstva v nabito polni dvorani Golovec pomerila s Srbijo. To je bila zadnja tekma v skupini B in hkrati tekma za prvo mesto v skupini. Slovenci so na krilih ponovno izjemnega Grege Ocvirka slavili s 27:23.

Slovenija tako v drugi del tekmovanja nese dve točki. Tekmici bosta Nemčija in Islandija, ki sta v nadaljnje tekmovanje odnesli po 1 točko.

Grega Ocvirk je dosegel 12 golov in bil izbran za igralca tekme. Ocvirk si z 28 doseženimi goli s Portugalcem Diogom Silvo deli tudi vrh lestvice strelcev.

Zadnja tekma dneva v dvorani Golovec je določila zmagovalca skupine B, saj sta obračunali reprezentanci Slovenije in Srbije, ki sta bili po dveh tekmovalnih dnevih še neporaženi.

Oboji so začeli zelo agresivno, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, ob polovici prvega polčasa pa je bil rezultat poravnan na 7:7. Kmalu zatem so  gostitelji prvenstva prišli do prednosti dveh golov, ko je za 10:8 zadel Grega Ocvirk. Izbranci srbskega trenerja Nenada Maksića so nalet Slovenije uspeli ustaviti z dobro obrambo in izkoristili napake nasprotnikov ter pet minut pred koncem prvega polčasa znova povedli s 13:12. Domen Makuc je z uspešnim strelom znova izenačil na  13:13, Tadej Mazej pa minuto pred koncem Slovenijo znova popeljal v vodstvo in tako postavil končni rezultat prvega polčasa (14:13).

Začetek drugega dela tekme je pripadel domači reprezentanci, ki je z uspešnima zadetkoma Ocvirka, ki je do 40. minute srečanja zbral že 10 golov, in obrambami Gašperja Dobaja ušla na 18:15.

Srbi so deset minut pred koncem ogrozili vodstvo, ko so uspešno  izkoristili luknje v slovenski obrambi in izenačili na 22:22. Kasneje se je zelo izkazal tudi drugi slovenski vratar, Mark Ferjan, Domen Makuc pa zadel za 24:22.

Slovenci so na krilih polne dvorane Golovec in izjemnega Ocvirka (12 golov) na koncu zmagali s 27:23. Igralec tekme je postal Grega Ocvirk.

Slovenci se bodo v torek ob 19.00 v dvorani Zlatorog pomerili z Nemci. Dan kasneje ob isti uri pa še z Islandci.

SLOVENIJA : SRBIJA 27:23 (14:13)

Slovenija: Ferjan, Žabić 2, Kunst, Horzen, Kavčič 2, Rozman, Ocvirk 12, Kotar 3, Pipp, Ozmec, Makuc 2, Mazej 4, Kosi, Dobovičnik, Novak 2, Dobaj.

Srbija: Pisarić 6, Slavuljic, Radivojević, Dosen, Milenković, Miloslavljević, Ivanović 4, Todorović, Mikić, Jandrić, Maksić 8, Mijatović 6, Knezević, Milošević, Pavlović, Trnavac.