“Šunkice” potrdile tretje mesto v državi

Celjske rokometašice so odigrale tekmo zadnjega kola v 1. A državni rokometni ligi za ženske, v Golovcu pa so visoko ugnale drugo ekipo Krima, Ljubljano. Z zmago so si mesninarke zagotovile končno tretje mesto. Pred njimi je sedaj še zaostala tekma s Krimom, ki bo odigrana v torek, in zaključni turnir pokalnega tekmovanja, ki ga bodo  prihodnji vikend gostile ravno Celjanke.

Ljubljanska zasedba se je precej dolgo upirala, saj je bilo še v 20. minuti izenačeno, obe ekipi pa sta dosegli po ducat golov. Takrat je sledil celjski vihar s serijo 8:0, ob polčasu pa so gostiteljice vodile za devet zadetkov.

Igra mačke z mišjo se je v drugem polčasu nadaljevala, razlika pa je narasla na 19.

11 ŽRK BRANIK 20 2 1 17 481 707 -226 5
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

POKAL SLOVENJE, FINALNI TURNIR, CELJE (DVORANA GOLOVEC)

Polfinale, sobota, 22. aprila, ob 16.30: Krim Mercator : Mlinotest Ajdovščina
ob 19.00: Z’dežele : Zelene doline Žalec

Nedelja, 23. aprila: tekma za 3. mesto ob 15.00