Tamšetov jubilej začinjen z zmago v Brestu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. kolu SEHA Gazprom lige na gostovanju v Belorusiji prišli do pomembne zmage, s katero so se prebili na drugo mesto tega tekmovanja in tako še bolj utrdili svoj položaj v boju za uvrstitev na zaključni turnir.

Slovenski prvaki so v tekmo na zahod Belorusije prišli v ugodnem trenutku, saj domača ekipa zaradi tekme z Minskom temu obračunu ni dajala tolikšnega pomena, kar je četa Branka Tamšeta, ki je vodil 200. uradno srečanje na klopi pivovarjev, izkoristila.

Gostje so večino prvega polčasa povedli za gol, potem pa so gostitelji izenačili. Ob koncu prvega polčasa so domači povedli za dva gola, a je bila razlika ob polčasu pol manjša.

Po glavnem odmoru sta bili ekipi izenačeni do 45. minute, potem pa so Celjani s serijo štirih golov povedli 23:26. Odsihmal so gostje uspeli vzdrževati prednost, saj se Meškov ni približal na manj kot dva gola. Na koncu so Celjani tekmo končali z najvišjo razliko na tekmi.

Meškov Brest : Celje Pivovarna Laško 30:34 (17:16)

Meškov Brest: Čarapenka 10/1 obramb, Mijatović 2 obrambi, Korsak; Budzeika, Jaščanka 9, Vukić 4, Prodanović 2, Močalov 1, Darafejev, Selviasjuk 8/4, Laščakou, Kuran 2, Astrašapkin 4

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 4/4

Celje Pivovarna LaškoPanjtar 16 obramb, Dobaj; Vujović 4, Jurečič 2, Malus 4, Razgor 4/1, Suholežnik 3, Marguč 1, Grošelj, Kodrin 2, Makuc 1, Anić 2, Dujšebajev, Mačkovšek 9, Mlakar 2

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 1/2