Tina Trstenjak poražena v finalu svetovnega prvenstva v judu

Madžarsko glavno mesto Budimpešta je te dni prizorišče svetovnega prvenstva v judu, kjer je edina slovenska kandidatka za kolajno olimpijska, svetovna in evropska prvakinja Tina Trstenjak.

V kategoriji do 63 kilogramov se je z današnjima dopoldanskima zmagama nad špansko, avstrijsko in britansko borko uvrstila v popoldanski polfinale.

Za vstop v finale se je pomerila s kitajsko borko, borba pa je bila izjemno naporna, saj sta po štiriminutnem rednem delu borki opravili še daljši podaljšek, v katerem je bila uspešnejša 27-letna varovanka Marjana Fabjana, glavnega trenerja v Judo klubu Z’dežele Sankaku Celje.

V finalu se je pomerila z zmagovalko poljsko-francoske borbe, 24-letno Clarisse Agbegnenou, ki je bila po dobri minuti borbe boljša od utrujene Trstenjak.