Jernej Kruder finale evropskega prvenstva na balvanih končal na šestem mestu

Športni plezalci so se danes na evropskem prvenstvu v Münchnu borili za medalje. Plezalke so se merile v težavnostni, plezalci pa na balvanih.

V popoldanski finale v težavnosti sta se v ženski konkurenci uvrstili Janja Garnbret in Mia Krampl. V finalu je svojo prevlado znova dokazala najboljša plezalka na svetu Janja Garnbret, ki je suvereno opravila s konkurenco. Mia Krampl je končala na nehvaležnem četrtem mestu.

Moški so se merili na balvanih, med šest finalistov se je od treh slovenskih polfinalistov uspel uvrstiti le celjskemu plezalcu Jerneju Kruderju. Slednji je v finalu zasedel šesto mesto.

Jernej Kruder se je v finale evropskega prvenstva v Münchnu uvrstil kot edini izmed treh slovenskih polfinalistov. S četrtim izidom polfinala se je uvrstil med šest finalistov na balvanih in bil kandidat za medalje. Kruder je v polfinalu osvojil en vrh in dve coni.

Finale je že na prvem balvanu ponudil zanimivo tekmo, ko nihče izmed tekmovalcev ni zmogel osvojiti niti prve cone. Naslednji trije balvani pa so nato odločili tekmovanje. Celjski plezalec je z osvojenima dvema conama v finalu zasedel končno šesto mesto. Naslov evropskega prvaka je prvič v karieri osvojil predstavnik Avstrije slovenskega rodu Nicolai Užnik. Drugi je bil Francoz Sam Avezou, Čeh Adam Ondra, najboljši s polfinala, pa je bil tretji.

Jernej Kruder je za TV Slovenija po finalu dejal, da bi pred prvenstvom takoj sprejel šesto mesto, glede na celoten potek, ko je v kvalifikacijah in polfinalu bil na mestih za medalje, pa končni rezultat vseeno pušča kanček razočaranja. Kljub temu München zapušča zadovoljen. Njegovo izjavo lahko poslušate tukaj. V polfinalu sta sicer nastopila še dva Slovenca. Anže Peharc je tekmovanje končal na 12. mestu, Luka Potočar pa na 14. Rezultati finala na balvanih – tukaj.

Med 11. in 21. avgustom v Münchnu poteka združeno evropsko prvenstvo v kar devetih športih, in sicer atletiki, kolesarstvu, kanuju na mirnih vodah, odbojki na mivki, gimnastiki, veslanju, športnem plezanju, namiznem tenisu ter triatlonu.

Spored dogajanja združenih evropskih prvenstvev v Münchnu:

Atletika – 15. 8. 2022 – 21. 8. 2022 (nastopajo štirje atleti AD Kladivar – več tukaj)
Kolesarstvo – 14. 8. 2022 – moška cestna dirka, 17. 8. 2022 – kronometra, 21. 8. 2022 – ženska cestna dirka