Rokometaši so si polizali rane

Celjski rokometaši so na uvodni tekmi državnega prvenstva morali popraviti vtis z nedavnega spodrsljaja proti novomeški Krki, ko so izgubili superpokalno tekmo.

Zaradi preložene tekme s Koprčani so se najprej pomerili z zasedbo iz Škofje Loke. Gorenjci so na začetku tekme parirali do 3:3, potem pa znižali še na 6:5, nakar je celjska igra stekla in prednost je bila kmalu podvojena 12:6. V 29. minuti so domači z golom novinca Draška Nenadića vodili 18:9.

V 37. minuti je še en novinec, Josip Šarac, povišal na 23:13. Sledile so minute gostov, ki so v petih minutah prepolovili zaostanek, domači trener pa je prejel rumeni karton. Celjani so potem uspeli vzdrževati razliko in vknjižili prvi par točk.

Aljaž Panjtar, vratar Celja in nekdanji član Loke: »Odločno in zbrano smo začeli današnje srečanje ter hitro prišli do vodstva in razlike, ki smo jo višali vse do 45. minute. Nato se nam je zgodil nekakšen padec v igri, nekaj napak in nezbranosti, tako da so se gostje približali na pet zadetkov. Škoda, lahko bi zmagali za več, glede na igro smo si to morda tudi zaslužili, ampak pristop je bil kljub temu pravi. Vsi smo si želeli prikazati dobro igro, prebili smo led in pozitivno lahko pričakujemo nedeljsko tekmo v ligi prvakov.«

Celje Pivovarna Laško : Urbanscape Loka 33:28 (18:11)

Celje Pivovarna Laško: Pantjar 17 obramb, 1 zadetek, Ferlin; Vujović 2, Jurečič 3, Malus 1, Razgor 2, Ovniček 3, Marguč 2, Šarac 3, Grošelj 1, Nenadić 4, Kodrin 5, Horžen 2, Makuc, Anić, Bećiri 4; trener Branko Tamše

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: /

Urbanscape Loka: Juričan 7 obramb, Dobaj 5 obramb; Vrbinc M. 2, Šibanc 5/3, Gartner, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 2/2, Jesenko M. 1, Pipp M. 3, Bergant, Jesenko A. 5/1, Bogdanič-Jenko 3, Plestenjak 1, Klemenčič 3, Marinovič 2; trener: Robert Beguš

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 6/6

V nedeljo je ob 17.00 na sporedu prva tekma lige prvakov, in sicer z danskim Skjernom.

*foto: Slavko Kolar