Celjanke ne zmagujejo samoumevno, fantje učinkoviti ob Jadranu

Celjske košarkarice so v pričakovanju torkove tekme evropskega pokala v soboto gostovale v Slovenskih Konjicah.

Po prvem polčasu so cinkarnarke vodile za 15 točk, v 24. minuti pa tudi že za 23. Sledil je padec koncentracije in rahlo približanje gostiteljic. Konjičanke so se sredi zadnje četrtine prigrizle na 58:66, vendar jim bližje ni uspelo priti.

Pri gostjah je trener odpočil obe Američanki.

KONJICE : CINKARNA CELJE 60:73 (10:18, 13:20, 18:22, 19:13)

Ocvirk 20, Marić 16 (17 skokov), Friškovec 11, .

Stojan Fink, trener Konjic: “Tekmo smo odigrali zelo pogumno in borbeno, za kar lahko igralke pohvalim. Upam, da bomo tako igro prikazali tudi na naslednjih tekmah.”

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Moji ekipi čestitam za zmago, domačinkam pa za dobro predstavo.”

8. Domžale 0/4 4

V torek, 30. oktobra, bo ob 18:00 v dvorani tekma evropskega pokala s češčim Nymburkom.

§

Košarkarji Celja so na prvi tekmi po menjavi trenerja Robija Ribežla z Vladimirjem Rizmanom vpisali zmago.

V Luciji so bili vseskozi boljši nasprotnik od gostiteljev in prišli do zmage se 34 točkami razlike. Salih Nuhanović je ob 27 točkah zbral še 15 skokov in dosegel indeks 40. Jan Rizman je zadel 7 trojk.

PORTOROŽ : CELJE 73:107 (13 : 24, 21 : 26, 18 : 29, 21 : 28)

Nuhanović 27 (15 skokov), Rizman 23, Koštomaj 17, Hunt 11, …

ECE TRIGLAV : GROSUPLJE 85:68
PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 81:92
LTH CASTINGS : BRINOX MEDVODE 83:67
PLAMA PUR : TROTI 70:47