Celjski rokometaši v drugem polčasu nadigrali Dobovo (video)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu državnega prvenstva gostili Dobovo, in zabeležili novo visoko zmago v državnem prvenstvu.

Pivovarji so zabeležili še enajsto zmago ter ostajajo na vrhu razpredelnice, ko jih do konca koledarskega leta čakata še dve tekmi, ena v Pokalu z Novo Gorico in gostovanje v Ivančni Gorici.

Edino domače decembrsko srečanje so rokometaši Celja Pivovarne Laško dobro odprli. Hitro so si priigrali prednost in kazalo je, da bodo mirno peljali tekmo proti novi zmagi. Po desetih minutah igre je bilo 6:2. Po minuti odmora, ki jo je zahteval gostujoči trener, so igralci Dobove zaigrali bolje. Z dobro obrambo so zaustavili napad domačinov, vse bolj pa je v ospredje stopal tudi kapetan v vratih gostov, Jure Blaževič, ki je za celjske rokometaše postajal nerešljiva uganka. V prvem delu je tako skupaj zaustavil osem strelov. Prednost pivovarjev je začela kopneti, po vodstvu 9:5 v 17. minuti, je Dobova z delnim izidom 0:3 v 26. minuti izenačila na 10:10. Blaževič je še naprej blestel, celjski igralci pa so uspeli do polčasa zadeti le še enkrat (v zadnjih trinajstih minutah so zadeli le dvakrat), gostje pa trikrat za presenetljivo vodstvo s +2.

Drugi polčas so Celjani so zaigrali odločneje. Obramba gostom ni dovoljevala zaključnih strelov ali pa jih je zaustavil Vujović. Domači so hitro izenačili in si za tem s hitro igro priigrali priložnosti, ki so jih za razliko od prvega dela tudi izkoriščali. Najbolj je bil razpoložen Marguč, ki je bil z osmimi zadetki prvi strelec tekme, razigrani pa so bili tudi vsi ostali. Na drugi strani pa gostje niso imeli več razpoloženega strelca ali vratarja. Posledica je bilo le pet doseženih zadetkov v drugem polčasu, dva od teh v zadnjih treh minutah tekme. Zmagovalec je bil tako znan že kmalu v drugem polčasu, z zmago pa Celjani ostajajo vodilna ekipa prvenstva. V naslednjem, zadnjem krogu pred premorom, jih čaka še gostovanje v Ivančni Gorici, pred tem pa jih v sredo čaka tudi tekma 1/16 finala Pokala Slovenije.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Dobova     29:18  (11:13)

Dvorana Zlatorog, 250 gledalcev, sodnika: Kikel, Zupan

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 3 obrambe, Vujović 8 obramb; Strmljan, Terzić, Mazej, Razgor 3/3, Cokan, Marguč 8/5 Poteko, Ivanković 3, Čepić 1, Kodrin 5, Žabić 2, Mlakar 2, Vlah 2, Suholežnik 3; trener Alem Toskić

Izključitve: 6 min

7-metrovke: 8/9

RK DobovaHusejnović 2 obrambi, Blaževič 8 obramb; Glogovšek 4, Šafranko 1/1, Abramović 1, Luzar, Kučič 1, Rantah 3, Šukić 4, Kamnikar 1, Mladkovič 1, Mlakar 1, Ferenčak, Bošnjak, Mijušković 1, Nešič; trener: Damjan Radanovič

Izključitve: 4 min