V petek so pričeli vajo z nagovorom župana občine Vojnik, Branka Petreta, ter članico občinskega štaba civilne zaščite Vojnik, Ines Novak. Udeležence sta pozdravila tudi člana občinskega štaba CZ Vojnik Mojca Vodušek (direktorica občinske uprave) in Boštjan Švab (višji svetovalec za komunalo, promet in investicije).
Del skupine je nato v okolici Lovskega doma Vojnik iskalo pogrešane v gozdu, drugi del skupine pa je otrokom iz Osnovne šole Frankolovo učila o pravilnem približevanju psu, pravilnem ravnanju z njim ter videli, kako poteka iskanje pogrešane osebe.
Proti večeru pa so vsi reševalni pari izvedli nočno vajo iskanja pogrešane v ruševini. Vodniki niso poznali niti terena niti števila pogrešanih. Kljub temi in neznanemu terenu so vsi reševalni psi našli vse pogrešane osebe.
V soboto so se zadržali ves dan na ruševini na Dobrni, zvečer pa je inštruktor Aleš Udovč predaval o iskalnih akcijah.
V nedeljo je potekal zaključek vaje, kjer sta udeležence z nagovorom počastila poveljnik CZ Vojnik, Arnold Ledl, ter namestnik poveljnika CZ Vojnik, Tomaž Pekovšek.

Udeleženci so bili zadovoljni z organizacijo in prijetnim vzdušjem. V besedah udeleženke: “Na vaji reševalnih psov Vojnik 2025 sem sodelovala drugič. Tudi letos sem navdušena, da povezuje različne deležnike: tako občino, občinsko civilno zaščito, ponudnike turističnih storitev, osnovno šolo in lastnike objektov, kjer je vaja potekala. Vaja je izjemno vpeta v lokalno skupnost.
Ker že vrsto let spremljam varstvi kulturne dediščine (službeno in privatno) sem še posebej navdušena, da je reševalna vaja potekala na objektih kulturne dediščine, ki so trenutno v slabšem gradbenem stanju. Objekti, ki morda čakajo na prenovo, ob vaji reševalnih psov vseeno opravljajo pomembno poslanstvo za družbo.”
Valerija in Jože, tudi udeleženca vaje, sta zapisala: “Na taboru reševalnih psov Vojnik je vedno zanimivo in prijetno, tako je bilo tudi letos. Čeprav sva z Jožetom bila markerja sva se tudi naučila nekaj novega.“