Mladi celjski šahisti s kupom uspehov na državnem prvenstvu


Zadnji konec tedna je bilo v Mariboru državno šahovsko prvenstvo za kadete in mladince v hitropoteznem in pospešenem tempu. Skupaj je nastopilo 52 posameznikov, v ekipni konkurenci pa 15 klubov. Vidne uspehe so dosegli tudi člani Celjskega šahovskega kluba.

Prvi dan tekmovanja v hitropoteznem šahu je bila najuspešnejša mladinka Pia Rožmanec, ki je osvojila 1. mesto, pri mladincih pa je 3. mesto osvojil Nik Javornik.

Mladi celjski šahisti; foto: CŠK

Na hitropoteznem ekipnem tekmovanju si je pri mladinkah in kadetinjah naslov priboril CŠK v sestavi Pia Rožmanec-Lina Javornik. Pri mladincih je CŠK končal na 2 mestu (Matic Nareks, Nik Javornik, Aleks Centrih).

Na pospešenem ekipnem tekmovanju si je pri mladinkah in kadetinjah naslov priboril CŠK (Pia Rožmanec in Lina Javornik), med mladinci pa je celjska ekipa zasedla 2. mesto (Nik Javornik, Aleks Centrih, Bor Gradišek).

Zadnji tekmovalni dan je potekalo še pospešeno prvenstvo mladink in mladincev do 20 let. Pri mladinkah je postala državna prvakinja Pia Rožmanec pred Lino Javornik.

Preberite tudi:

Kaj muči Celjane: od zasmetenega parkirišča in manjkajoče kolesarske steze do pretirano obrezanimi drevesi in nevarne gugalnice