Eurobasket Celje, 1. dan: Slovenci tesno, Hrvati gladko

Prvi dan Eurobasketa v Celju je minil v infarktno-veselo-jeznem vzdušju.

Najbolj, milo rečeno jezni so bili hrvaški navijači, ki so napolnili Areno Celje za (pred)tekmo Slovenije, ko so se njihovi košarkaši pomerili s Španci. Ti so več kot upravičili vlogo favorita in od odpovedi oslabljeno hrvaško reprezentanco pustili le na 40 doseženih točkah. Sami so jih nasuli 68.

V uvodni tekmi prvenstva v Celju je Gruzija presenetljivo visoko, s 84:67 premagala Poljsko.

Res, da nas Čehi pospešeno prehitevajo po gospodarski razvitosti, a da se bomo z njimi mučili v košarki vse do zadnje sekunde, pa si Slovenci nismo mogli predstavljati. Tovrstne eksote so naši košarkarji ponavadi premagovali za 20+ pik, a časi so se očitno tudi v športu spremenili.

Kljub številnim uspešno izvedenim napadalnim akcijam je zaradi mehkobe in neagresivnosti v obrambi Češka s Slovenijo držala korak v prvi četrtini, ki se je končala z izidom 21:19.

Slovenci so v nadaljevanju srečanja nekoliko popravili igro v obrambi, še vedno pa je bilo mnogo nezbranosti pri protinapadih, ki so se pogosto končali z brezglavim zaletavanjem pod koš in posledičnimi izgubljenimi žogami.

Posledično kljub devetim točkam prednosti v tretji četrtini Slovenci tekme v končnico niso pripeljali s pričakovano točkovno razliko.

Obiščite spletno stran www.thermana.si in si oglejte aktualno ponudbo razvajanja za sproščanje telesa in umirjanje duha po ali pred ogledom napetih košarkarskih tekem.

Tekma se je tako odločala v zadnji minuti, kjer je precej izpuljenih las navijačem zakrivil Boštjan Nachbar z zaporedno zgrešenimi tremi prostimi meti. Le nezbranosti Čehov v njihovih zaključnih napadih se gre zahvaliti, da je domača reprezentanca v uvodni tekmi Eurobasketa odnesla celo kožo.

Prvenstvo v Celju se nadaljuje danes, ko se bosta ob 14:30 pomerili Hrvaška in Gruzija, ob 17:45 Poljska in Češka ter ob 21:00 Slovenija in Španija.