Košarkarice Celja v pokalni tekmi visoko premagale Domžalčanke (foto)

Članice ŽKK Athlete Celje so včeraj odigrale prvo tekmo četrtfinala Pokala članic. Na tekmi proti košarkaricam Domžal so Celjanke upravičile vlogo favoritinj in visoko zmagale.

Tekma v športni dvorani Gimnazije Celje – Center je bila odločena že v prvi četrtini, ki so jo domačinke dobile z 20 točkami razlike (27:7). Članice ŽKK Athlete Celje so tudi v nadaljevanju gospodarile na igrišču in razlika se je iz minute v minuto večala. Do polčasa so si priigrale že 43 točk prednosti, pred zadnjo četrtino pa je semafor kazal rezultat 94 : 30 v prid Celjank. V zadnji četrtini, ki ni odločala več o ničemer, se je razmerja moči nekoliko bolj izenačilo. Varovanke trenerja Damirja Grgiča so dosegle in presegle stotico ter se na koncu tekme ustavile pri 112 točkah, Domžalčanke pa so jih dosegle 47. V ekipi državnih podprvakinj je bila strelsko najbolj učinkovita Rebeka Abramovič s 24 točkami, Sanja Orozovič jih je dodala 19, Lea Jagodič pa 17 točk.

Povratna tekma bo 24. oktobra v Domžalah. Z visoko zmago so si košarkarice iz knežjega mesta praktično že zagotovile udeležbo na zaključnem turnirju četverice. Celjanke v soboto čaka prva domača tekma v Jadranski ligi za košarkarice proti podgoriški Budučnosti.

Athlete Celje : Domžale 112:47 (27:7, 34:11, 33:12, 18:17)

Strelke za Celje: Abramovič 24, Brišnik 2, Orozovič 19, Oblak 13, Klavžar 2, Gabrovšek 11, Macura 17, Jagodič 18, Trebec 6