Gasilsko obarvan vikend: GZ Celje izvedla mladinsko in člansko tekmovanje

Pretekli vikend sta se v Štorah odvili dve tekmovanji pod organizacijo celjske gasilske zveze in PGD Štore. Najprej so svoje gasilske veščine pokazali otroci, nato pa je steklo še člansko tekmovanje.

V soboto se je pri gasilskem domu Prostovoljnega gasilskega društva Štore odvilo mladinsko gasilsko tekmovanje, kjer so sodelujoče ekipe pionirjev opravile vajo z vedrovko, štafeto na 400 metrov z ovirami in pa vajo razvrščanja. Mladinci so prav tako prikazali vajo razvrščanja, namesto štafete in vaje z vedrovko pa so v čim krajšem času poizkusili izvesti mokro vajo s hidrantom.

Mladinsko tekmovanje; vir foto: FB/PGD Šmartno v Rožni dolini – Katja Čremožnik

Dan kasneje se je na tamkajšnjem nogometnem igrišču odvilo še člansko gasilsko tekmovanje, kjer so tekmovalci vseh kategorij prikazali vajo z motorno brizgalko in pa vajo razvrščanja.

Mladina PGD Šmartno v Rožni dolini na tekmovanju pometla s konkurenco

Na mladinsko tekmovanje je bilo skupaj prijavljenih 25 ekip in sicer 14 v kategoriji pionirji, ena v kategoriji pionirke, 8 v kategoriji mladinci in 2 v kategoriji mladinke. Med pionirji je prvo mesto zasedla ekipa Šmartno v Rožni dolini 1, drugi so bili člani ekipe Škofja vas, tretji pa so bili mladi gasilci iz Lopate. V kategoriji pionirke je tekmovala samo ekipa Šmartno v Rožni dolini in se tako uvrstila na 1. mesto. Med mladinci so prvo mesto prav tako zasedli mladi gasilci iz Šmartnega v Rožni dolini, druga je bila ekipa Škofja vas, tretja pa Teharje. V kategoriji mladinke je prvo mesto osvojila ekipa iz Šmartnega v Rožni dolini, drugo pa ekipa Škofja vas.

Utrinek s članskega tekmovanje; vir foto: FB/Pgd Škofja Vas

Na člansko tekmovanje je bilo prijavljenih 37 ekip in sicer 15 v kategoriji člani A, 7 v kategoriji članice A, 10 v kategoriji člani B ter 5 v kategoriji članice B. V kategoriji člani A je prvo mesto zasedla ekipa Škofja vas, druga je bila Ostrožno 1, tretja pa Zagrad – Pečovnik. Med članice A so do najvišjega mesta prišle gasilke iz Prožinske vasi, druga je bila ekipa iz Trnovlja, tretja pa iz Teharja. V kategoriji člani B so na najvišjo stopničko stopili gasilci iz Škofje vasi, drugi so bili člani ekipe Prožinska vas, tretji pa člani ekipe Teharje. V kategoriji članice B je prvo mesto zasedla ekipa Prožinska vas, drugo Škofja vas in tretje ekipa iz Ljubečne.