Na spletnem portalu Servis 48 lahko občanke in občani Celja podajajo pobude ali pritožbe, na katere nato Mestna občina Celje poda odgovor, oziroma se odzove z reševanjem problema oziroma predloga.
Preverili smo nekaj aktualnih zadev, ki ‘mučijo’ prebivalce Celja. Tokrat so prednjačile težave oziroma predlogi v zvezi s polnim avtobusom, ki je peljal mimo čakajočih potnikov, motečega ropota pokrovov na cesti in namestitve dodatnih klopi ob Savinji in med bloki.
To so nekateri predlogi oziroma problematike, ki so jih v zadnjem času zaznali Celjani in Celjanke:
Voznik Celebusa peljal mimo postajališča
Ena izmed občank je opozorila na dogodek, ki se je zgodil v popoldanskem času na postajališču Celeia park. Avtobus linije 3 v smeri Škofje vasi naj bi peljal mimo postajališča, ker je bil že povsem zaseden, kljub temu da je na postaji čakalo več kot deset potnikov. Med čakajočimi so bili dijaki, študenti, mati z otrokom in drugi.
Poudarila je, da je takšna situacija za uporabnike javnega prevoza nesprejemljiva, še posebej ob dejstvu, da redno plačuje letno vozovnico v vrednosti 300 evrov. Od izvajalca storitve pričakuje, da bo ta tudi dejansko zagotovljena.
Zaradi očitno premajhne kapacitete je predlagala uvedbo avtobusa z večjo zmogljivostjo na liniji 3, na primer daljšega zgibnega avtobusa, kakršne uporabljajo tudi v Ljubljani. Po njenem mnenju je takšna rešitev nujna za zagotavljanje ustreznega standarda javnega prevoza.

Na Mestni občini Celje so se za dogodek opravičili in poudarili, da si od vzpostavitve javnega mestnega potniškega prometa prizadevajo zadovoljiti čim širši krog uporabnikov. Vozni red je po njihovih besedah pripravljen tako, da ustreza potrebam čim večjega števila potnikov.
Pojasnili so, da prevoze trenutno izvajajo z desetimi srednje velikimi avtobusi, pri čemer obstoječa flota vozil in število voznikov žal ne omogočata sprememb voznega reda na trenutnih linijah.
Dodali so, da je v pripravi nov vozni red, ki bo kmalu predstavljen občanom. Ta predvideva pogostejše odhode avtobusov, približno na vsakih 20 minut, kar naj bi razbremenilo pritisk potnikov ob posameznih urah.
Ob tem so napovedali tudi nakup novih avtobusov na električni pogon še v letošnjem letu. Ti bodo večji in sodobnejši ter bodo lahko prevažali več potnikov, s čimer na občini pričakujejo odpravo tovrstnih težav.
Moteč ropot pokrovov na cesti
Uporabnik Servisa 48 je opozoril na težavo z dotrajanimi pokrovi na začetku Celestinove ulice. Po njegovih besedah naj bi bila prvi in drugi pokrov poškodovana zaradi pluženja snega, zaradi česar ob vožnji avtomobilov čez njiju nastaja močan hrup.
Poudaril je, da je ropot še posebej moteč v nočnem času.

Na portalu so podali izjavo javnega podjetja Vodovod-kanalizacija. Ti naj bi opravili ogled na terenu, kjer so ugotovili, da je jašek potrebno zatesniti s tesnilno maso.
Dodali so, da bodo sanacijo izvedli v čim krajšem možnem času.
Namestitev dodatnih klopi
Dva občana sta se obrnila na občino z željo po namestitvi dodatne urbane opreme.
Prvi je opozoril, da je ob Savinji premalo klopi za počitek, zlasti za starejše občane.
Na Servisu 48 so odgovorili, da je na sprehajalni poti ob Savinjskem nabrežju že nameščenih veliko klopi, zato dodatnih za zdaj ne načrtujejo.

Drugi občan, ki zastopa stanovalce blokov na Vojkovi ulici, Ulici Prekomorske brigade in Ob železnici, je opozoril na pomanjkanje klopi in betonskih miz na nedavno obnovljenem otroškem igrišču. Po njegovih besedah primanjkuje prostora za sedenje in druženje, saj starši in otroci nimajo kam odložiti pijače ali hrane. Ob tem je izpostavil tudi željo po postavitvi nogometnega gola, ki bi ga otroci po njegovih navedbah zelo pogrešajo.
Na občini so odgovorili le, da pobuda ne spada v okvir zadev, ki jih obravnava Servis 48.





