Nogometaši izgubili s Hagijevimi prvaki; končno tudi novinec; v prvenstvu začetek z Olimpijo

Pred tednom dni so celjski nogometaši začeli s pripravljalnimi tekmami, saj so v Avstriji igrali z rusko ekipo Rubin Kazan in izgubili z 0:2. Včeraj so na domači zelenici doživeli nov poraz, vendar so bili v tekmi z romunskimi prvaki bolj konkurenčni.

Klub z romunske obale Črnega morja je pred slabim desetletjem ustanovil znameniti nogometaš Gheorghe Hagi. Lansko sezono so prvič postali prvaki Romunije in bodo letos naskakovali uvrstitev v ligo prvakovi z tretjega kroga kvalifikacij.

Če Celju v začetku tekme po priložnosti Rudija Požega Vancaša ni uspelo priti do vodstva, je to uspelo gostujoči zasedbi v 32. minuti, ko je zadele Alexandru Cicaldau. Isti igralec je tri minute kasneje povišal prednost gostov. V 45. minuti so Celjani uspeli zaostanek zmanjšati preko odlične reakcije Juciea Lupete, ki je zadel ob koncu polčasa. Domači so drugi polčas začelo napadalno in prav Lupeta bi lahko na hitro rezultat izenačil na 2:2, vendar pa je žoga po njegovem močnem strelu nesrečno odletela mimo gola. Gostiteljem je uspelo izenačiti v 61. minuti. Gostujočo mrežo je zatresel Jaka Bizjak, ki je v celjskem taboru v teh dneh na preizkušnji. V 70. minuti je Viitorul prišel do novega vodstva, s katerim je postavil rezultat srečanja.

Celje : Viitorul 2:3 (1:2)

Strelci: 1:2 – Jucie Lupeta 45.’, 2:2 – Jaka Bizjak 61.’.

Celje – 1. polčas: Rozman, Travner, Vidmajer, Cvek, Džinić, Jazbec, Pečnik, Pungaršek, Šušnjara, Požeg Vancaš, Lupeta.
Celje – 2. polčas: Miškić, Koshman, Pišek, Šporn, Močič, Kesić, Zalokar, Mitchell, Marcius, Cikaqi, Brecl, Pirtovšek.

Jutri je na vrsti pripravljalna tekma v Brežicah, kjer premorejo drugoligaša.

Končno tudi novinec

Po številnih odhodih je člansko moštvo Celja dobilo prvega novinca. Zasedbi trenerja Tomaža Petroviča bo v sezoni 2017/18 pomagal Filip Dangubić, za katerega bo Celje po Krki in Krškemu že tretji slovenski klub. Otrok reškega kluba bo tudi v Celju igral kot posojeni nogometaš aktualnega hrvaškega prvaka. Dvaindvajsetletni napadalec je bil eno od odkritij lanske sezone, saj je bil s trinajstimi goli najboljši strelec posavskega prvoligaša, s še šestimi asistencami.

Ostajata vratarja

V celjski ekipi ostaja vratar Matjaž Rozman, ki bo po odhodu Matica Kotnika v grški Panionios prevzel še pomembnejše breme. Vratar, ki je že v lanski sezoni 16-krat branil celjsko mrežo, se lahko pohvali že s 190 prvoligaškimi nastopi, je z vodstvom Celja sklenil enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja sodelovanja še za eno leto.

Triletni dogovor je podpisal tudi vratar Matic Jurhar. V knežjem mestu vzgojeni vratar šteje 20 let, v prvi ligi pa je debitiral že v sezoni 2014/15.

V prvenstvu začetek z Olimpijo

Na Brdu pri Kranju je žreb parov za novo tekmovalno sezono nogometašem Celja v uvodnem kolu namenil Olimpijo. Tekma bo 15. julija v Stožicah. Teden dni kasneje bodo Celjani gostovali še v Domžalah. Prva domača tekma sledi v 3. kolu, ko bo v celjski Areni gostovala Gorica.

Opravljen je bil tudi žreb 1. kroga pokalnega tekmovanja. Nasprotnica rumeno-modrih bo Nafta. Tekma v Lendavi bo odigrana 16. avgusta.