Volitve 2022: To so kandidati za poslance, ki se bodo za glasove merili na Celjskem

28. 03. 2022 05:00

Še manj kot mesec dni nas loči do parlamentarnih volitev 2022. Slovenci se bomo na volišča odpravili v nedeljo, 24. aprila 2022. Za naklonjenost volivcev se bodo potegovali kandidati 20 strank oz. skupin strank, kar je pet manj kot leta 2018.

Katere kandidate bodo stranke volivcem ponudile na Celjskem?

Parlamentarne stranke:

Slovenska demokratska stranka (SDS):

Volilna enota 5 (Celje): Jelka Godec (Šentjur), Damjan Muzel (Celje 1), Mag. Marjan Ferjanc (Celje 2), Lidija Ivanuša (Žalec 1) Dragica Sternad Pražnikar (Žalec 2), Jožef Jelen (Mozirje), Simon Dobaj (Velenje 1), Franc Rosec (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Štefanija Pavčnik (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Anton Šturbej (Šmarje pri Jelšah), Bojan Podkrajšek (Slovenske Konjice).

Lista Marjana Šarca (LMŠ):

Volilna enota 5 (Celje): Urška Javornik (Šentjur), Dušan Leban (Celje 1), Oton Račečič (Celje 2), Luka Špoljar (Žalec 1 in Velenje 1), Nik Prebil (Žalec 2), Mateja Kumer (Mozirje in Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Nives Matjan (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Aleksandra Krumpak (Šmarje pri Jelšah), Anamaria Hren (Slovenske Konjice).

Socialni demokrati (SD):

Volilna enota 5 (Celje): Polona Bajt (Šentjur), Martina Strniša (Celje 1), Luka Goršek (Celje 2), mag. Nina Plaskan (Žalec 1), mag. Marko Repnik (Žalec 2), Marko Molnar (Mozirje), Andreja Katič (Velenje 1), Janja Rednjak (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Matjaž Han (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): dr. Jernej Štromajer (Slovenske Konjice), Gorazd Prah (Šmarje pri Jelšah)

Levica (Levica):

Volilna enota 5 (Celje): Aleš Gulič (VO Šentjur), Žiga Vipotnik (Celje 1), Simon Maljevac (Celje 2), Mateja Žvižej (Žalec 1 in Mozirje), Andreja Banič Zebec (Žalec 2), Dorotea Pospihalj (Velenje 1), Janko Belin (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Tina Kolar (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Darko Radiković (Šmarje pri Jelšah), Lucija Golčer (Slovenske Konjice).

Nova Slovenija – krščanski demokrati (NSi):

Volilna enota 5 (Celje): Cirila Lavbič (Šentjur), Primož Slakan (Celje 1), Nataša Brežnik (Celje 2), Jože Kužnik (Žalec 1), Aleksander Reberšek (Žalec 2), Klemen Matk (Mozirje), Veronika Juvan (Velenje 1), Mitja Ločičnik (Velenje 2). Volilna Enota 6 (Novo mesto): Jože Senica (Laško). Volilna Enota 7 (Maribor): Martin Mikolič (Šmarje pri Jelšah), Janez Črešnar (Slovenske Konjice).

Stranka Alenke Bratušek (SAB):

Volilna enota 5 (Celje): Blaž Kolar (Šentjur), Bojan Bračun (Celje 1), Vojko Starović (Celje 2), Jožef Ribič (Žalec 1), Tanja Basle (Žalec 2), Anotnija Marija Kovačič (Mozirje), Darja Štraus (Velenje 1), Vedenik Franc (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Miladin Dević (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Gordana Weber (Šmarje pri Jelšah in Slovenske Konjice).

Konkretno (Konkretno) – stranka bo na volitvah 2022 nastopala na skupni listi večih strank, Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS):

Volilna enota 5 (Celje): dr. Tina Bregant (Šentjur), Roman Pungartnik (Celje 1), Polona Rifelj (Celje 2), Urška Žolnir Jugovar (Žalec 1), Sebastijan Kamenik (Žalec 2), Jakob Presečnik (Mozirje), Darko Koželj (Velenje 1), Matic Mežnar (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Boža Herek (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Zdravko Počivalšek (Šmarje pri Jelšah), Marko Cigler (Slovenske Konjice).

Demokratična stranka upokojencev Slovenije (DeSUS):

Volilna enota 5 (Celje): Matilda Kočar (Šentjur), Vili Šmid (Celje 1), Brigita Čokl (Celje 2), Matjaž Vodlan (Žalec 1 in Žalec 2), Anton Rifelj (Mozirje), Marjan Korošec (Velenje 1), mag. Margareta Atelšek (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Darinka Dobovičnik (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Oliver Leskovšek (Šmarje pri Jelšah), Stanislava Naterer (Slovenske Konjice).

Slovenska nacionalna stranka (SNS):

Volilna enota 5 (Celje): Robert Polnar (Šentjur), Konrad Križanec (Celje 2), Suzana Gajšek (Žalec 1), Staša Moškotevc (Žalec 2), Primož Vengušt (Mozirje), Tjaša Založnik (Velenje 1), Matevž Perovec (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Jelka Rostohar Božič (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Tanja Rožanc (Šmarje pri Jelšah), Zmago Jelinčič Plemeniti (Slovenske Konjice).

Neparlamentarne stranke:

Gibanje svoboda:

Volilna enota 5 (Celje): Milan Žvan (Velenje 2), Tatjana Zafošnik Kanduti (Velenje 1), Miha Brodnik (Mozirje), Dean Premik (Žalec 2), Aleš Rezar (Žalec 1), Janja Sluga (Celje 2), Miha Lamut (Celje 1), Danica Polak Gruden (Šentjur). Volilna enota 6 (Novo mesto): Marjan Mačkošek (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): David Stupica (Šmarje pri Jelšah), Urban Kodrič (Slovenske Konjice).

Piratska stranka Slovenije:

Volilna enota 5 (Celje): Maja Šaver (Celje I, Žalec I), Sebastjan Zupin (Celje II, Žalec II), Ula Matek (Velenje I, Velenje II), Jasmina Feratović (Mozirje), Maj Antešič (Šentjur). Volilna enota 6 (Novo mesto): Rok Deželak (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Suzana Auguštin (Slovenske Konjice), Nejc Velkavrh (Šmarje pri Jelšah).

Naša dežela:

Volilna enota 5 (Celje): Jasmina Durakovič Pompe (Šentjur), Rok Kopitar (Celje 1), Jože Kerneža (Celje 2), Zdenka Jan (Žalec 1), Bojan Cizej (Žalec 2), Marjan Vodeb (Mozirje), Janja Praznik (Velenje 1), Andrej Volk (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Denis Plavčak (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Izidor Kitak (Šmarje pri Jelšah), Mateja Udovč (Slovenske Konjice).

Vesna – Zelena Stranka:

Volilna enota 5 (Celje): Ibrahim Nouhoum (Šentjur), Edi Einspieler (Celje 1), Nejc Gajšek (Celje 2), Mihaela Anclin (Žalec 1), Urška Repar (Žalec 2), Luka Zgojznik (Mozirje), Jasminka Dedić (Velenje 1), Sabina Fetić (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Matic Rotar (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Andrej Černelč (Šmarje pri Jelšah), Simon Žlahtič (Slovenske Konjice)

Naša Prihodnost in Dobra Država:

Volilna enota 5 (Celje): Marija Arzenšek (Šentjur), Sandi Sendelbah (Celje 1), Igor Gobec (Celje 2), Jasna Rode (Žalec 1), Eva Jankovič (Žalec 2), Gaber Marolt (Mozirje), Benjamin Strozak (Velenje 1), Matjaž Koželj (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Zorka Vodlan (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Nina Majcen (Šmarje pri Jelšah), Janez Hrovat (Slovenske Konjice).

Resni.ca:

Volilna enota 5 (Celje): Davorin Cizej (Šentjur), Mateja Pozeb (Celje 1), Renata Kragolnik (Celje 2), Anja Bevc (Žalec 1), Klemen Matič (Žalec 2), Stanka Golob (Mozirje), Lidija Šolinc (Velenje 1), Iztok Kotnik (Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Antonio Dijaković (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Karmen Drozg (Šmarje pri Jelšah), Simona Pec (Slovenske Konjice).

Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo (LBP):

Volilna enota 5 (Celje): Tina Quéchon (Šentjur), Radomir Kopranović (Celje 1), Boštjan Grzinčič (Celje 2), Ivana Dominković (Žalec 1), Ismet Kržalić (Žalec 2), Adrian Blažević (Mozirje), Daniel Grabovac (Velenje 1, Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Gregor Jelenc (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Daša Gaber (Šmarje pri Jelšah, Slovenske Konjice).

DOM – Domovinska liga:

Volilna enota 5 (Celje): Darinka Lakner Bevc (Žalec 1), Uroš Palhartinger (Celje 1, Celje 2), Marija Mojca Ivec (Žalec 2, Mozirje), Boštjan Zupančič (Velenje 1, Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Jernej Kos (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Tadeja Rozman (Šmarje pri Jelšah, Slovenske Konjice).

Za Ljudstvo Slovenije – ZLS:

Volilna enota 5 (Celje): Roman Zalokar (Šentjur), Marko Kramer (Celje 1, Celje 2), Esmeralda Vidmar (Žalec 1), Andrej Golenač (Žalec 2), Jure Podergajs (Mozirje), Nika Bidar (Velenje 1, Velenje 2). Volilna enota 6 (Novo mesto): Boris Gabrijel (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Dušanka Strnad (Šmarje pri Jelšah), Matija Matić (Slovenske Konjice).

Nestrankarska ljudska lista gibanja zdrava družba:

Volilna enota 5 (Celje): Mateja Kreuh (Šentjur, Celje 1), Marjan Račnik (Celje 2), Srečko Prislan (Žalec 1), Marta Vehovar (Žalec 2), Bojana Pustinek Miočić (Mozirje, Velenje 2), Karen Kralj (Velenje 1). Volilna enota 6 (Novo mesto): Natalija Potočnik (Laško). Volilna enota 7 (Maribor): Karel Lipič (Šmarje pri Jelšah), Ludvik Leon Unterlehner (Slovenske Konjice).

ZOS – ZAVEZNIŠTVO OSVOBODIMO SLOVENIJO (skupna lista Gibanja Zedinjena Slovenija – ZSi in Stranke slovenskega naroda – SSN):

Stranka v okrajih na Celjskem nima kandidatov.

Uradno potrjene liste kandidatov po strankah, volilnih enotah in volilnih okrajih, s strani DVK – TUKAJ.

B.S.

Oznake: , ,
Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:
X
155 queries in 1,151 seconds.