Vesolje priložnosti je dogodek za mlajše odrasle iz Celja in okolice, ki razmišljajo o svoji prihodnosti. V četrtek, 19. junija 2025, popoldne se bodo z avtobusom odpeljali v Vesoljski center Noordung, ki si ga bodo ogledali in prispevali k interaktivni debati z mladimi ter se družili ob glasbi in prigrizkih na zabavi z DJ-jem.
Dogodek je prednostno namenjen nižje izobraženim, ki potrebujejo kakšno navdihujočo zgodbo sovrstnika in dodatno spodbudo podpornega okolja, da zasijejo z vsemi svojimi (skritimi) potenciali.
Na dogodek bodo mlade brezplačno odpeljali iz Celja v Vesoljski center Noordung, ob t. i. silent discu in moktejlih pa se bodo lahko po različnih kotičkih spoznavali s sovrstniki in organizacijami v lokalnem okolju, ki jih lahko motivirajo na njihovi življenjski poti.
Pod eno streho bodo združili moči za mlade Šolski center Celje, območni Zavod za zaposlovanje, UPI Ljudska univerza Žalec, program PUM-O+ in Inkubator Savinjske regije s podporo projekta Lahko.si Andragoškega centra Slovenije.
Več informacij o dogodku preberite tukaj. Prijavite se lahko tukaj.
O projektu
Vesolje priložnosti je dogodek za ozaveščanje za vseživljenjsko učenje Šolskega centra Celje. Povabilo k oddaji javnih ponudb je objavil Andragoški center Republike Slovenije, projekt pa sofinancira Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje RS in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus v okviru Programa 2021–2027.
S projektom želijo dvigniti zavedanje o pomenu učenja, krepiti prepoznavnost in ugled vseživljenjskega učenja, izboljšati kompetence odraslih in spodbujati odzivanja na tehnološke, demografske in podnebne spremembe.
Ker se zavedajo, da nove praktične veščine in kompetence povečujejo možnost za zaposlitev in uspeh na trgu dela, želijo oblikovati podporno okolje, ki bi spodbujal samozavest in samostojnost pri učenju ter omogočal osebno rast in razvoj. Zato si prizadevajo širiti misel, da za pridobivanje izobrazbe ni nikoli prepozno in da vedno lahko uresničimo svoje sanje.
Namenjen je mlajšim odraslim od 15 do 29 let, s poudarkom na mlajših odraslih z nižjo stopnjo izobrazbe, ki niso vključeni v redni izobraževalni sistem.