Odlične igre NK Celje predvsem v Konferenčni ligi so vpoklic v člansko nogometno reprezentanco ob standardnemu Karničniku prinesle še Tamarju Svetlinu, Aljoši Matku in Marku Zabukovniku. Na petkovi prijateljski tekmi v Luksemburgu so na igrišče stopili vsi štirje, Karničnik in Svetlin v prvi postavi, Matko in Zabukovnik s klopi.
Kot poroča Planet Nogomet, pa je Celje za 25-letnega Matka prejelo ponudbo Dinama iz Bukarešte, a ni zadovoljila finančnih apetitov Celjanov.
Nogometni klub Celje je v aktualnem vpoklicu prispeval največ slovenskih nogometnih članskih reprezentantov. Prvič so članski dres z državnim grbom na tekmi proti Luksemburgu, ki jo je Slovenija dobila tesno z 1:0, oblekli Tamar Svetlin, Aljoša Matko in Mark Zabukovnik. 23-letni Svetlin je odigral 78 minut in bil celo strelec zmagovitega gola za Slovenijo. Matko je igral približno pol ure, 15 minut je od selektorja Keka dobil Zabukovnik, Karničnik je, kot običajno, odigral celotno srečanje.
Medtem pa je na naslov Celja že priromala ponudba romunskega Dinama iz Bukarešte za Aljošo Matka. Za igralca, ki ima še eno leto pogodbo s Celjani, so ponudili 300 tisoč evrov, a je Celje ponudbo zavrnilo, saj so prepričani, da lahko za nekdanjega igralca Maribora, Brava in Olimpije iztržijo več. Pogovori se naj bi nadaljevali. Matkova sezona je sicer bila hladno-topla, strelsko pa se mu je odprlo šele proti koncu prvenstva. V sezoni 2024/2025 je na 56 tekmah zbral 15 zadetkov in 7 podaj.
Prodaje v Celju bodo, iz kluba se v Turčijo vrača posojeni Sešlar, na vrhu prioritete nakupov pa je nov vrata. Ponudba za mariborskega Juga je bila zavrnjena, saj naj bi Mariborčani za 33-letnega čuvaja mreže zahtevali kar pol milijona evrov. Kot poroča Ekipa, naj bi Celje poskušalo kupti kapetana mlade reprezentance Martina Turka, ki brani barve poljskega prvoligaša Ruch Chorzów. Zanimali se naj bi tudi za 19-letnega napadalca Kolna Jaka Čubra Potočnika, dogovorjeni naj bi bili s 26-letnim hrvaškim napadalcem Frankom Kovačevićem in pa 22-letnim kapetanom mlade reprezentance Kosova, vezistom Milotom Avdylijem.
Kaj od tega bo realiziranega, bo jasno v naslednjih dneh in tednih.