Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje so policisti v zadnjih 24 urah prejeli 334 klicev občanov. 72 klicev je bilo interventnih, devet nujnih.
31 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 40 s področja prometne varnosti in 21 s področja javnega reda in miru.
Prometna varnost
Včeraj so obravnavali prometno nesrečo s smrtnim izidom, dve prometni nesreči s hudimi poškodbami, dve prometni nesreči z lažjimi poškodbami in šest prometnih nesreč brez poškodb. O prometni nesreči s smrtnim izidom so že poročali.
Prvo prometno nesrečo s hudimi poškodbami so obravnavali izven naselja Vinska Gorica na območju občine Dobrna. Povzročila jo je voznica osebnega avtomobila, ki je zaradi nepravilnega premika z vozilom povzročila trčenje z voznikom motornega kolesa. V trčenju se je voznik motornega kolesa hudo poškodoval.
Drugo prometno nesrečo s hudimi poškodbami pa so obravnavali v naselju Vojnik. Povzročil jo je mladoletni voznik cross motorja, ki je z objestno vožnjo po zadnjem kolesu izgubil oblast nad motorjem in padel po vozišču. Pri tem je sopotnik na motornem kolesu utrpel hujšo poškodbo.
Javni red in mir
Zaradi kršitev javnega reda in miru so ukrepali osemkrat.
Kriminaliteta
Obveščeni so bili o poskusu vloma v bencinski servis v Velenju. Storilec je poskušal vlomiti skozi vhodna vrata bencinskega servisa, vendar mu to ni uspelo. Škodo je lastnikom povzročil s poškodovanjem vrat.
Preko noči je neznanec, na Mariborski cesti v Celju iz dveh parkiranih lokomotiv iztočil 390 litrov goriva.



