Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje so v zadnjih 24 urah prejeli 329 klicev občanov. 71 klicev je bilo interventnih, en klic je bil nujen.
Pet interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 32 s področja prometne varnosti in 23 s področja javnega reda in miru.
Prometna varnost
Obravnavali so štiri prometne nesreče z lažjimi poškodbami in 10 prometnih nesreč z materialno škodo.
Policisti na območju Policijske uprave Celje v zadnjem obdobju zaznavajo izrazit porast števila voznikov, ki močno vinjeni ali pod vplivom prepovedanih drog ogrožajo varnost na cestah. Zato bodo v prihodnje poostreno ugotavljali psihofizično stanje voznikov.
Javni red in mir
Zaradi kršitev javnega reda in miru so policisti štirikrat intervenirali na javnem kraju in trikrat zasebni prostor.
Kriminaliteta
Na območju Velenja so policisti obravnavali novo odmevno spletno prevaro, v kateri je občan izgubil več deset tisoč evrov. Oškodovanec je od aprila 2026 dalje zavestno trgoval na lažni spletni borzi, kamor je v upanju na zaslužek postopoma vložil okoli 38.000 evrov. Ko je ugotovil, da gre za prevaro in da denarja ne more dvigniti, je zadevo nemudoma prijavil Policiji.
V Šentjurju je preteklo noč prišlo do vloma. Neznani storilec je ponoči vlomil v prostore priljubljene Slaščičarne Jana in iz blagajne odtujil okoli 50 evrov menjalnega denarja.



