Celjani ne tako daleč od točke na Norveškem

Celjski rokometaši so v tekmi 6. kola evropske lige prvakov gostovali pri norveškem prvaku Elverumu. V mestu, ki je pol manjše od Celja, in se nahaja uro in pol vožnje severno od Osla, so gostitelji odnesli tesno zmago.

Domači so vseskozi vodili, a si prevelike prednosti niso nabrali. Tako v prvem kot v drugem polčasu je bila najvišja razliga 4 gole.

V 48.  53. in 55. minuti so pivovarji prišli na en gol zaostanka, a do izenačenja niso prišli. Tadej Mazej je v zadnji minuti znižal na 30:29, v nasprotnem napadu do domači zadeli vratnico in prišli do odbite žoge in odločili tekmo.

Za Skandinavce je bila to prva zmaga sezone. Celjani ostajajo pri dveh točkah, ki so ju vknjižili po zmagi s Kielom.

Elverum Handball : Celje Pivovarna Laško 31:29 (17:14)

RK Celje Pivovarna Laško: Bojić 5/1 obr., Gaberšek 3 obr.; Strmljan 1, Knez, Matej 3, Cokan 6/3, Marguč, Ivanković, Janc, Muhović, Žabić 8, Mlakar 2, Vlah 7, Martinović 1, Suholežnik 1.

Izključitve: 10 minut
7-metrovke: 3/4

Naslednjo tekmo bodo Celjani igrali v Trebnjem, in sicer v nedeljo, 6. novembra.