16 celjskih trojk rudarkam iz Bosne

Sinoči so bile v tekmovalnem smislu znova aktivne celjske košarkarice, ki so v okviru jadranske lige gostile zasedbo iz mesta Banovići iz Bosne in Hercegovine, ki je znano kot rudarski konglomerat.

Cinkarnarke so bile glede na položaj na lestvici favoritinje, kar so tudi upravičile.

Tekma se je začela z domačih 10:0, Celjanke pa so prvo četrtino dobile za 19 točk. Z dominanco so gostiteljice nadaljevale tudi v drugi četrtini in ob polčasu dosegle že 63 točk, 28 več od nasprotnic.

Po glavnem odmoru je celjska prednost narasla na 33, potem pa so tudi gostje pokazale, da znajo igrati košarko in s hitrimi protinapadi tajale zaostanek. Ob igri manj izkušanih domačink so razliko na koncu znižale na 18 točk.

Celjanke so bile tokrat izjemno razpoložene pri metih za tri točke, saj so jih zadele kar 16. Vsaj po eno trojko je prispevalo kar šest različnih košarkaric. Najbolj uspešna je bila prva strelka tekme s 24 točkami, Zala Friškovec, ki je zadela 6 od 8 metov izza črte 6,75.

Cinkarna Celje : RMU Banovići 92:74 (38:19, 25:16, 17:20, 12:19)

Friškovec 24, Ocvirk 14, Bessard 12, Krošelj 11, Marić 10, ..

V sredo, 7. novembra, bodo Celjanke v okviru evropskega pokala gostovale v slovaškem Ružomberoku.