Bosanski prvak ni bil dorasel Celjanom; Janc igralec kola lige prvakov

Sinoči so se celjski rokometaši v Zlatorogu v okviru Lige SEHA pomerili s prvaki Bosne in Hercegovine, ki na lestvici zasedajo samo dno. Tekmo si je ogledalo najmanjše število gledalcev v tej sezoni, ki so v prvem polčasu videli slabšo igro pivovarjev, v drugem delu pa so slovenski serijski prvaki postavili stvari na svoje mesto.

Po izenačenih prvih 10 minutah, ko je bilo 6:6, so gostje ob koncu 20. minute vodili 7:10. Gostitelji so čez šest minut izenačili na 13, a so vseeno Hercegovci polčas dobili z zadetkom prednosti.

Gostje so imeli pobudo še v začetnem delu drugega polčasa. Celjani so preko Blaža Janca v vodstvo prešli v 36. minuti in ga do konca tekme niso izpustili, saj je razlika naraščala do zadnjega.

RK Celje Pivovarna Laško : Izvidjač Ljubuški 42:33 (16:17)

Dvorana Zlatorog, 450 gledalcev, sodnika: Gubica, Miloševič (CRO)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 7 obramb, Gajič; Malus 4, Babarskas 1, Janc 4, Razgor 2/1, Suholežnik, Marguč 8/3, Poteko 3, Zarabec 4, Kodrin 1, Fižuleto 2, Mačkovšek, Mlakar 9, Žvižej 4, Bećiri; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 4/4

Izvidjač Ljubuški: Kvesić 6 obramb, Erez 3 obramb, Grbavac A.; Miličević 1, Grgić 1, Mandić 2, Čutura 3, Jarak 7/3, Šarac 7, A. Grbavac 8, J. Grbavac, Raguz, Čirjak, Pavlak 3, Hrstić 1, Rodin, trener: Zdenko Grbavac

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 3/3

Trener RK Celje Pivovarna Laško, Branko Tamše: “Čestitam Izviđaču za lepo tekmo. Vse kar sem pred tekmo govoril o njih, so sedaj pokazali na igrišču. Lahkotnost, hitrost, raznovrstnost in kaznovali so vsako našo napako v prvem delu. V drugem polčasu smo se morali dobro potruditi, da smo tekmo obrnili v svojo korist. Seveda bi si želel, da bi tako začeli, a ekipa Ljubuškega ni naivna. Igrajo dober in lep rokomet, čestitam jim in vem, da bodo težko zadržali vse te zanimive igralce, saj so tudi sami valilnica talentov, podobno kot mi. Čestitke seveda moji ekipi, ki je v drugem polčasu pokazala do neke mere pravi obraz in stvari postavili na svoje mesto in povsem zasluženo zmagali.”

10. Izviđač CO 11 1 0 10 312 : 386 3

V soboto, 3. decembra, je na vrsti evroligaško gostovanje v Szegedu, kjer se bo tekma začela ob 17.30.

Dodajmo, da je po končanem glasovanju za najboljšega igralca preteklega kola EHF Velux Lige prvakov prestižno priznanje šlo pivovarju Blažu Jancu!