Celjan potopil še zadnje upe celjskih hokejistov o finalu

Celjani so na povratni tekmi polfinala državnega prvenstva gostili Jeseničane. Na prvi tekmi so na Jesenicah hokejisti Celja izgubili z izidom 4:1, tokrat pa so Celjani klonili z visokih 0:7.

HK Celje : HDD Jesenice
0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Jezovšek 4x, Polcs, Ulamec, Bohinc

Hokejisti Jesenic niso imeli pretiranih težav v Celju. Že v prvi tretjini so visoko povedli z 0:4, ko je kar tri zadetke dosegel nekdanji član Celja Žan Jezovšek. Gol je dodal še Rudolfs Polcs. Tudi v drugi in tretji tretjini so bili železarji uspešnejša ekipa. V drugem delu igre je do zadetka prišel Luka Ulamec, v zadnjem pa Martin Bohinc in znova Jezovšek, ki se je v rodnem kraju očitno počutil več kot odlično.

Celjani so, kljub temu po tem dvoboju dobili bronaste medalje za osvojeno tretje mesto v domačem tekmovanju v tej sezoni. Tretjo mesto so osvojili, ker so redni del državnega prvenstva končali na prvem mestu.

Simon Valant, Foto: HK LedX Celje/Facebook