Celjan Robert Renner bronast na EP v atletiki!

Renner of Slovenia competes in the Pole Vault Men Qualification event at the European Athletics Indoor Championships in Gothenburg22-letni celjski skakalec s palico Robert Renner je v današnjem finalnem nastopu atletskega evropskega prvenstva v Amsterdamu s preskočenimi 5,50 metra osvojil tretje mesto.

Zmagal je Poljak Robert Sobera pred  Čehom Janom Kudličkom, oba sta preskočila 5,60 metra.

Renner je višini 5,3o in 5,50 preskočil v prvem poskusu, nato pa trikrat podrl lestvico na 5,60 in obstal na tretjem mestu še s tremi tekmovalci. A glavi favorit, svetovni rekorder in aktualni olimppijski zmagovalec iz Francije Renaud Lavillenie  na tej višini še sploh ni začel tekmovati, nato pa je na 5,75 trikrat podrl letvico in Slovenija se je po desetih letih ponovno veselila medalje z evropskega atletskega prvenstva.

Član celjskega Kladivarja je sicer lansko leto osvojil naslov evropskega prvaka med mlajšimi člani (do 23 let) in s 5,65 metro postavil slovenski rekord v skoku s palico.