Celjani 22. naslov proslavili s podaljšanjem zmagovite serije

Na zadnji tekmi sezone celjski rokometaši proti rivalom iz Šaleške doline niso potrebovali zmage, saj so si 22. naslov državnih prvakov zagotovili že prej. V vsakem primeru so želeli proti Velenjčanom ohraniti skoraj pet let trajajočo serijo neporaženosti.

V Zlatorogu so pred začetkom tekme na podiju predstavili vse selekcije, ki so v letošnji sezoni posegle po lovorikah. Celjani so bili najbolj uspešni kar v sedmih od 11 tekmovanj v katerih so sodelovali! Nekaj več kot tisoč gledalcev je pred uvodom pozdravilo še četvero igralcev, ki zapuščajo knežje mesto. To so: Luka Mitrović, Matic Suholežnik, Žiga Mlakar in Urban Lesjak.

Tekmo je z golom odprl Borut Mačkovšek, ki je bil uspešen tudi za 2:1. Velenjčani so uspeli držati korak z gostitelji, v 19. minuti pa bi pri izidu 6:6 lahko povedli, a je njihov kapetan, Niko Medved, iz protinapada prestopil. Domači so potem povedli za dva gola, v 24. minuti pa je pri 9:9 sodniški dvojec ob že enem kaznovanem domačem igralcu, dvominutno kazen prisodil še trenerju Branku Tamšetu. Velenjčani niso izkoristili številčne prednosti, gostitelji pa so polčas dobili za dva gola.

V 39. minuti je domača zasedba prvič povedla s +4, gostje pa so celjski nalet skušali ustaviti z minuto odmora. Celjski stroj je mlel še naprej in v 43. minuti povedel s +7. Takšna je bila razlika tudi v 48. minuti, ko so imeli gostitelji na igrišču dva igralca več, domači pa so ob koncu številčne prednosti povedli za 8 golov. Sledil je manjši padec zbranosti, tako da so se gostje malce približali, a so obenem uspeli dvakrat zgrešiti prazna domača vrata, ali pa je njihove poskuse zaostavil okvir vrat oz. vratar Lesjak. Ivan Slišković je v 58. minuti iz kontakta zadel z metom izza hrbta in povišal celjsko prednost na 9, kar je bila tudi najvišja razlika tekme.

Celje Pivovarna Laško : Gorenje Velenje 30:24 (14:12)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12 obramb, Panjtar 1 obramba; Vujović 3, Jurečič 2, Razgor 6/2, Suholežnik, Marguč 3/1, Grošelj, Sliškovič 2, Mitrović, Kodrin 5, Anić, Dujshebaev, Mačkovšek 6, Mlakar 3, Bećiri; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/3

RK Gorenje Velenje: Ferlin, Zaponšek 10 obramb; Cehte 2, Medved 5, Mazej, Haseljić, Tajnik, Ovniček 4/2, Grebenc, Stojnič, Vujović, Toskič 4, Potočnik 3, Golčar, Kleč 6, Pejović; trener: Klemen Luzar

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 2/2