Celjani bodo še čakali

Celjski rokometaši so na tekmi lige prvakov tokrat gostovali na severu Danske, kjer so pri Aalborgu vpisali nov poraz.

Domači so začeli zelo agilno in najprej povedli za 4 gole, medtem, ko so gostje prvič zadeli v 12. minuti. V 20. minuti je pri 9:3 trener pivovarjev, Tomaž Ocvirk, zahteval že drugo minuto odmora. Ob polčasu do Danci vodili za 4.

Celjani so sredi drugega polčasa preko Vujovića prišli na 23:22, en gol razlike pa je bil tudi v 52. minuti, ko je znižal Grebenc. Končnico so veliko bolje izpeljali gostitelji in v končnici prišli do zanesljive zmage.

Danci so v skupini A sedaj boljši v neposredni primerjavi, saj so Celjani prvo tekmo dobili za gol. Slednji bodo morali sedaj še čakati na preboj v nadaljevanje tekmovanja.

Aalborg : Celje Pivovarna Laško 28:24 (13:9)

Aalborg Handbold: Saeveraas 19/2 obramb, Aggefors; Jakobsen, Smarason 4, Sönnichsen, Barthold 5, Liaba, Magnusson 1, Jensen 2, Ellebaek 4, Marcher 5, Christiansen 2, Møllgaard 2, Antonsen, Juul-Lassen 3/3; trener: Stefan Madsen

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/4

RK Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Vujovič 17 obramb, 1 zadetek; Cvetko, Cokan, Razgor, Šarac 4, Grošelj 3, Poteko, Žabič, Silva, Horžen 5, Grebenc 2, Makuc 3, Leban 5/4, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 4/6

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: “Čestitke Aalborgu za zasluženo zmago in pošteno tekmo. Imamo mlado ekipo in manjkala nam je kakšna izkušnja več, da bi takšno tekmo dobili. Dobro smo igrali v obrambi, agresivno, v napadu pa smo prihajali do čistih priložnosti, a smo bili premalo zbrani, poleg tega pa je bil domači vratar izjemen. Tako smo ves čas lovili rezultat, kar pa je težko, izgubljali smo preveč energije, kar se nam je ob odsotnosti nekaj igralcev še dodatno poznalo. Kljub temu sem ponosen na svoje igralce, ki se niso predajali in so se borili do samega konca. Takšen pristop je tisti, ki ga želimo in nam bo prinesel tudi rezultate.”