Celjani boljši od prebujenih Velenjčanov

Nocojšnji celjsko-velenjski rokometni derbi, sicer 111. medsebojno srečanje, je bila prva uradna tekma tradicionalnih rivalov v okviru letošnjega državnega prvenstva oz. končnice. V ligi SEHA so bili Celjani obakrat boljši.

Velenjčani so v skupini za prvaka začeli slabo in zamenjali trenerja, po prihodu Klemna Luzarja pa so dobili oba preizkusa, tako da so bili tudi pred zaostalo tekmo 5. kola s sosedi, ki jih niso ugnali že skoraj pet let, precej optimistični.

Tekmo je z golom odprl pivovar Jaka Malus, ekipi pa sta bili v uvodu precej izenačeni. Derbi je zaznamovala tudi moška igra, tako da je bilo treba kar nekaj posredovanj zdravniške službe. Celjani so hitro poskušali igrati brez vratarja, a so Velenjčani njihov poskus hitro kaznovali. Domači so po četrt ure povedli za dva gola, a so Celjani ekspresno izenačili in prešli v vodstvo 7:8. V 20. minuti je rdeči karton prejel domači igralec Stojnić zaradi uradca nad Malusom. Ob polčasu so domači vodili 13:12, v zadnji sekundi pa je njihov strel iz 9-metrovke ustavil okvir vrat.

Velenjčani so drugi polčas začeli s 3:0 in vodstvom za 4 gole. Sledila je veliko boljša igra gostov, ki so po 19:19, v 51. minuti povedli 19:24. Velenjčani so spet zadeli šele po 12 minutah in se še najbolj približali na tri gole, a celjska zmaga ni bila vprašljiva. V to preobrat niso verjeli niti mnogi domači gledalci, ki so nekaj minut pred koncem zapuščali tribune, s celjske strani pa je odmevalo nespoštljivo vzklikanje “J.b.š Velenje”…

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 24:27 (13:12)

RK Gorenje Velenje: Ferlin 3 obrambe, Zaponšek 7 obramb; Cehte 6, Medved, Haseljić, Tajnik, Ovniček 4/3, Grebenc 4, Stojnič, Vujović, Toskič 1, Potočnik 4, Golčar 2, Verdinek 1, Kleč 1, Pejović 1; trener: Klemen Luzar

Izključitve: 8 min, rdeči karton: Stojnič 20.’, 7-metrovke: 3/3

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1 obramba, Panjtar 6 obramb; Vujović 1, Jurečič 5, Malus 3, Razgor 6/3, Suholežnik 1, Marguč 1/1, Grošelj, Sliškovič, Kodrin, Makuc 2, Anić 3, Dujshebaev, Mačkovšek 5, Mlakar; trener Branko Tamše

6 MRK KRKA 7 3 0 4 196 222 -26 27
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

Do konca prvenstva ostajajo samo še tri tekme, na koncu pa sledi ponovno srečanje Celjanov in Velenjčanov. V soboto, 12. maja, bodo Celjani gostili Ribničane, ki so ob Koprčanih druga najbolj uspešna ekipa končnice, tekma pa se bo začela ob 19.00.