Celjani dobili zadnjo domačo letošnjo preizkušnjo

Celjski rokometaši so sinoči odigrali 14. izmed 18 tekem v SEHA Gazprom ligi. Potem, ko so v soboto gostovali pri skopskem Vardarju, so tokrat v dvorani Zlatorog gostili drugo skopsko ekipo – Metalurg. Tako kot konec oktobra so se tudi to pot treh točk veselili Celjani, ki tako še vedno upajo na uvrstitev na zaključni turnir četverice.

V zadnji domači tekmi v tem koledarskem letu so bili prvo polovico prvega polčasa Celjani v nekoliko podrejenem položaju, saj so si ob kar sedmih izenačenih minimalno rezultatsko prednost ustvarjali gosje. Makedonska zasedba, ki jo vodi Lino Červar, je veliko poskušala s sedmimi igralci v polju. Proti koncu polčasa so gostitelji po nekaj obrambah Urbana Lesjaka prešli v vodstvo, največ za tri gole, ob polčasu pa je bilo na semaforju 17:15.

V drugem delu domači prednosti niso izpuščali iz rok in jo vsakih nekaj minut še nekoliko povečali. Bila bi še višja, če bi bolje izkoriščali pridobljene žoge ob praznih makedonskih vratih.

RK Celje Pivovarna Laško : Metalurg 34:28 (17:15)

Dvorana Zlatorog, 530 gledalcev, sodnika: D. Konjičanin, A. Konjičanin (BiH)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 13 obramb, 1 zadetek, Dobaj; Babarskas, Janc 8, Razgor 1, Marguč, Grošelj, Poteko 4, Zarabec 1, Kodrin 1, Mačkovšek 6, Mlakar 1, Žvižej 9/2, Bećiri 2; trener Branko Tamše

Metalurg Skopje: Tomovski 3 obrambe, Arsić 10 obramb; Petrov, Drogrishki 2, Kosteski 1, Dupljačanec, Obradović 7, Ilić 2, Pecenovski, Krstevski 1, Velkovski 3, Peshevski 5, Palevski 5, Gugleta 1, Arsenovski 1; trener: Lino Červar

10. Izviđač CO 13 1 0 12 364 : 443 3

V nedeljo bodo Celjani igrali zadnjo SEHA tekmo, in sicer s hrvaškimi Našicami, ki so jih pred devetimi dnevi v Zlatorogu po tesnem dvoboju ugnali z gol. Po pokalni tekmi pri Pomurju se bodo dan kasneje, 22. decembra, začele reprezentančne priprave za svetovno prvenstvo v Franciji. Tokrat je na spisku selektorja Veselina Vujovića kar sedmero članov celjskega kolektiva. Po svetovnem prvenstvu bo v letu 2017 celjski klub prvo tekmo igral 21. februarja.

*Na sliki Blaž Janc, ki ni zgrešil strela iz igre. Foto: Slavko Kolar / RK Celje Pivovarna Laško.