Celjani doma do zmage nad drugouvrščeno ekipo prvenstva

Celjski nogometaši so dosegli pomembno zmago za utrditev pozicije v sredini prvenstvene lestvice. Doma so v zadnjih minutah tekme 13. kroga premagali Bravo z 1:0. Zmaga je še toliko vrednejša, ker velja Bravo v letošnjem prvenstvu za najboljšo obrambno ekipo, ki je do te tekme prejela vsega pet zadetkov. Prav tako je Bravo prvič letos izgubil v gosteh.

Celjani, ki so igrali brez kaznovanega Žana Benedičiča in bolnega Matica Vrbanca, so slavili po nizu štirih tekem brez zmage. Celjani, pri katerih je Simon Sešlar po dveh neodločenih izidih vpisal svojo prvo zmago, na lestvici ostajajo sedmi.

Grofje so tekmo začeli bolje in si že po nekaj sekundah priigrali odlično priložnost za vodstvo. Bravov Vanja Drkušić je slabo oddal žogo, do katere je prišel Ester Sokler, obšel vratarja Brava Renata Josipovića, v zaključku akcije pa bil nenatančen ter na golovi črti zadel Matijo Kavčiča. Celjani so še naprej pritiskali na gol Brava in si pripravili še nekaj lepih priložnosti, a je najboljša obrambna linija lige vzdržala vse napade.

V 15. minuti so prvič zapretili tudi gostje, ko je Sandi Ogrinec po kotu z glavo za malo zgrešil cilj. V 26. minuti je sledila nov nevaren poskus Celjanov, vendar je strel Tamarja Svetlina ubranil gostujoči vratar. V zaključku prvega polčasa so imeli tri zrele priložnosti tudi Ljubljančani, toda brez zaključne konkretizacije. Polčas se je končal brez golov.

V uvodu drugega polčasa sta ekipi izmenjaje izvedli nekaj obetavnih akcij. Še najbližje zadetku pa so bili Celjani v 58. minuti ko je Tjaš Begić ukradel žogo Mitji Križanu, podal do Svetlina, ta pa je bil premalo natančen. Celjani so še naprej nizali nevarne napad, kar se jim je obrestovalo šele v 81. minuti. Po kotu z desne strani je z glavo najprej streljal Medved, Josipović je žogo odbil, a le na glavo Žana Zaletela, ki je poskrbel za vodstvo 1:0. Josipović je klonil prvič po 452 minutah. V 89. minuti je na drugi strani sam pred Raduho prišel Miha Kancilija, a je celjski vratar izvrstno posredoval z metom pod noge, ob tem pa so sodniki dosodili še prepovedan položaj, ki je bil mejni in bi ga ob zadetku preverili s tehnologijo Var.

Celje bo v 14. krogu v soboto gostovalo v Kidričevem.