Celjani doma izgubili proti neposrednemu tekmecu v boju za Evropo

Celjski nogometaši so danes igrali eno izmed ključnih tekem v boju za četrto mesto na prvenstveni lestvici, ki še vodi v evropska tekmovanja. V savinjsko-šaleškem derbiju so s 3:1 izgubili proti Rudarju iz Velenja, ki sedaj sam zaseda četrto mesto in Celjanom beži za tri točke.

Do konca prvenstva ostanejo še tri tekme, Celjani pa bodo v boju za četrto mesto morali obrniti krivuljo navzgor, poleg tega pa še upati na kakšen spodrsljaj Rudarja.

Celjani v zadnjih treh krogih niso izkoristili dobre priložnosti, da bi si že zagotovili četrto mesto na lestvici, ki še prinaša igranje v evropskih tekmovanjih. Po remiju z Aluminijem in porazu s Triglavom, so danes v 33. krogu izgubili še z neposrednim tekmecem Rudarjem iz Velenja.

Celjani so obračun sicer dobro odprli. Ustvarili so si kar nekaj nevarnih priložnosti, ki pa jih niso izkoritili. Po izenačeni igri v nadaljevanju pa so gostje v 36. minuti izpeljali hiter protinapad, ki ga je za vodstvo Rudarja zaključil Edin Šehić. Zgolj tri minute kasneje so Velenjčani še enkrat premagali celjskega vratarja. Zadel je Dominik Radić. Celjani so ob koncu polčasa preko Tadeja Vidmajerja skoraj prišli do izenačenja, a je žoga zletela preko gola.

Tudi v začetku drugega polčasa so Celjani začeli bolje. Iz prostega strela je odlično meril Nino Pungaršek, vedar je bil velenjski vratar na mestu. Celjani so še naprej poizkušali zaostanek zmanjšati, a se je vedno končalo pri slabem zaključku akcij. Velenjčani so neučinkovitost gostiteljev ponovno kaznovali v 65. minuti, ko so preko Dominik Radić povedli že s 3:0. Po novem golu Velenjčanov so nogometaši Celja ponovno napadli, a je spet manjkal učinkovit zaključek. V 89. minuti so Celjani končno zadeli in zaostanek zmanjšali na 3:1. Nasprotnikovo mrežo je zatresel Mitja Lotrič in postavil končni izid tekme.

Do konca letošnje sezone ostajajo le še trije krogi. Celjani bodo prihodnjo nedeljo, 20. maja, gostovali pri Ankaranu (17.00), v Novi Gorici, zatem v sredo, 23. maja v Celju sledi štajerski derbi z Mariborom (16.00), v zadnjem 36. krogu PLTS pa bodo rumeno-modri v nedeljo, 27. maja, gostovali v Krškem (16.00).

Celje – Rudar 1:3 (0:2)

Strelci: 0:1 – Šehić (36. min), 0:2 – Radić (42. min), 0:3 – Radić (65), 1:3 – Lotrič (89. min).