Celjani doma ugnali državno prvakinjo Muro

Celjski nogometaši nadaljujejo zmagoviti niz pod trenerjem Simonom Sešlarjem, ki odkar vodi celjsko ekipo še ni okusil grenkobe poraza. Tokrat so Celjani v 15. krogu gostili Muro, ki je bila prav tako v nizu zmag, in dosegli tretjo zaporedno prvenstveno zmago. Z 21 točkami so se zavihteli na 5. mesto prvenstvene lestvice.

Celjani so v tekmo vstopili odločno in bili nevarnejši od državnih prvakov. Prvo priložnost so si tako priigrali že v 13. minuti, ko se je Žan Medved po podaji Tamarja Svetlina znašel pred Matkom Obradovićem, ki pa je njegov strel uspel ubraniti. Nekaj minut pozneje, v 25. minuti, pa je sledila zmagovalna akcija Celjanov. Tjaš Begić je po uspešnem preigravanju podal Ivanu Božiću. Žogo je poslal pred vrata, kjer jo je sprejel Medved in sprožil nevaren strel, ki ga je ustavila vratnica, a je do odbitka prišel Tamar Svetlin, ki je zadel za 1:0. Svetlin bil nekaj minut za tem skoraj podvojil vodstvo, vendar gostujoči vratar z njegovim preslabim strelom ni imel veliko dela. V 36. minuti so si Celjani priigrali novo priložnost, a je bil Žan Zaletel po podaji iz kota premalo natančen.

V drugem polčasu je odločneje zaigrala tudi Mura in si v 51. minuti priigrala lepo priložnost, ki pa je Nardin Mulhusejnović ni najbolje zaključil. V 61. minuti se je Murašem, po napaki Florijana Raduhe, ki mu je žoga spolzela iz rok, ponudila nova velika priložnost, a je bil Amadej Maroša nekoliko nespreten. Celjani so nalet Mure prekinili z dvema lepima akcijama, ki pa jima je manjkal učinkovit zaključek. Ob koncu je Mura poskušala vse, da bi izenačila, a je celjski vratar Raduha vselej preprečil veselje Prekmurcev. Tekma se je tako končala z minimalno zmago Celjanov, ki pod novim trenerjem igrajo kot prerojeni ter se že spogledujejo z vrhom lestvice.

CELJE ‒ MURA 1:0 (1:0)
500; Svetlin 25.

Celje: Raduha, Brecl (81./Kadušić) , Zaletel, Zec, Marandici, Majevski, Božić, Benedičič (73./Jakobsen), Svetlin, Begić (80./Vrbanec), Medved (80./Sokler).

Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Karamarko, Kous, Kozar (46./Horvat), Lotrič (67./Klepač), Lorbek, Šturm (67./Pucko), Maroša (81./T. Cipot), K. Cipot (46./Mulahusejnović).

Sodnik: David Šmajc (Kranj)