Celjani iz Kopra po precej preglavicah s polnim nasmehom

Celjski rokometaši so danes v Kopru odigrali zaostalo tekmo 1. kola državnega prvenstva.

Prvih 11 minut sta bili ekipi izenačeni, potem pa so bolje nadaljevali Celjani, ki so drugi polčas dobili za 6 golov.

Gostje so v začetku drugega polčasa trikrat povedli za 7, s to razliko pa so vodili tudi v 44. minuti, ko je zadel William Accambray, ki v kakšni drugi športni panogi ne bo mogel igrati tekme 1. kola. Sledile so minute Koprčanov, ki so z delnih 8:2 v 52. minuti prišli na 27:28. Sledila je minuta odmora Tomaža Ocvirka, nakar so Celjani štirikrat povedli za gola, Koper pa je zatem dosegel gol. Po domači minuti odmora so gostje dosegli tri gole zaporedoma in odločili tekmo.

Koper : Celje Pivovarna Laško 32:35 (12:18)

Koper: Haseljić 5/1 obramb, Kocjančič 1 obramba, Postogna 5 obramb; Dolenc, Grzentič 8, Krečič 8, Matijaševič 2, Moljk 1, Smolnik 5/1, Sokolič, Guček, Zugan, Marič 1, Planinc 6/3, Stopar, Bratkovič 1/1, trener: Uroš Rapotec

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 5/6

Celje Pivovarna Laško: Pantjar 8 obramb, Ferlin; Vujović 6/2, Jurečič, Malus 2, Kljun 1, Košec, Razgor 3, Ovniček, Nenadić 5, Accambray 8/3, Kodrin 3, Horžen 3, Anić 2, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 5/6

David Razgor, kapetan RKCPL: »Po naši lepi prednosti v prvem polčasu, je Koper v drugem zaigral tvegano, na vse ali nič in nam zagrozil. A mi smo vseeno ohranili trezne glave, zadržali prednost in osvojili tisto po kar smo prišli v Koper. Vedeli smo, da nam tu ne bo lahko, domačin je imel še dodaten motiv, vedeli smo, da se ne bodo predajali vse do konca, uspelo nam je zadržati nalet ter kot sem že dejal, osvojiti dve točki, kar je bil naš cilj.«

Za rokometaše sedaj sledi reprezentančni premor, 4. novembra pa je na vrsti tekma lige prvakov proti ukrajinskemu Motorju.

*foto: Slavko Kolar