Celjani, kljub drugačnemu načrtu, klonili pri Ljubljani

Celjski košarkarji so v tekmi 8. kola 2. slovenske košarkarske lige gostovali v Ljubljani pri istoimenski ekipi, ki je bila pred tekmo na lestvici za varovanci Jerneja Kobaleta. Gostje so bili uspešnejši samo v prvem polčasu, kar pa ni bilo dovolj za končni uspeh.

Gostje so začeli poletno in povedli z 2:10, v prvi četrtini pa največ vodili za 12 točk. Po še za točko večji razliki so bolje začeli igrati gostitelji, ki so se v 19. minuti približali na štiri točke, a je Klemen Požin z dvema trojkama razliko ob polčasu povečal na dvomestno razliko.

Le dve minuti so po glavnem odmoru potrebovali domači košarkarji, da so prišli do vodstva, v 3. četrtini pa so največ vodili za osem točk. Celjani so prešli v tesno vodstvo na začetku zadnje četrtine, zadnjič pa so bili v prednosti v 36. minuti. V končnici so bili bistveno uspešnejši gostitelji, ki so imeli v svojih vrstah tudi najbolj koristnega igralca kola – Jure Kobilica, statistični indeks 32. Nerešljiva uganka za goste je bil tudi le 177 cm visoki branilec Jure Gabrovšek, ki je dosegel 29 točk.

LJUBLJANA : CELJE 90:82 (17:27, 24:22, 29:17, 20:16)

Zolotić 19 (10 skokov in 3 blokade), Milovac, Udrih (3 ukr. žoge) in Koštomaj (7 podaj) 14, Požin 11, …

ILIRIJA : KOLPA ČRNOMELJ 91:67

AKK BRANIK : ECE TRIGLAV 69:81

MESARIJA PRUNK SEŽANA : PLAMA PUR 62:60

ELEKTRA ŠOŠTANJ : KONJICE 77:82

PARKLJI : GROSUPLJE 78:68