Celjani končno uspešni v končnici

Celjski košarkarji se v tej sezoni ne morejo ravno pohvaliti s srečo v tesnih končnicah, v zadnji tekmi 7. kola 2. slovenske košarkarske lige pa jim je to uspelo na gostovanju v Medvodah.

Med tednom se je od ekipe poslovil krilni center Igor Spešić. Po začetnih 10:1 so gostitelji v 6. minuti največ povedli za 12 točk. Celjani so bili za 12 točk boljši v drugi četrtini, v 15. minuti so prešli v vodstvo, po 20 minutah pa so vodili 39:47.

V tretjem kvartalu so gostje vodili tudi za 12 točk, a se je četrtina končala s tesnih 58:60. V zadnjem desetminutju Celjani niso dovolili, da bi domači znova prevzeli pobudo. Gostitelji so se s trojko četrt minute pred koncem približali na 71:74, a je po lepi akciji po podaji Tadeja Koštomaja Matic Grušovnik vse dvome razrešil z zabijanjem.

BRINOX MEDVODE : CELJE 71:76 (23:19, 16:28, 19:13, 13:16)
Božak 17, Zolotić 16 (8 skokov), Koštomaj 14, Tomažič 11, …

5

V sredo, 22. novembra, je na vrsti zaostala tekma 1. kola, Celjani pa bodo ob 19.00 gostili vrsto iz Ilirske Bistrice, ki je doslej prav tako kot oni zbrala tri zmage.