Celjani na domači sceni prvič pod desetico

V tekmi 5. kola državnega prvenstva so celjski rokometaši gostovali v Mariboru, kjer so prišli do nove prepričljive zmage. Gostitelji so se v prvem polčasu dobro upirali, v nadaljevanju pa so prevladali Celjani.

Še v 35. minuti je bilo na semaforju 13:16, potem pa so gostje prestavili v višjo prestavo in v 39. minuti že vodili za 9 golov. V zadnjih minutah so priložnosst dobili mlajši igralci.

Maribor Branik :  Celje Pivovarna Laško 23:31 (11:12)

Maribor Branik: Kocjančič, Ferjan 9 obramb; Kljun 1, Planinšek 1, Špelić 2, Zugan 5, Sok 3, Hočevar, Jerenec 1, Miličević 5/3, Velkavrh, Ranevski 1, Budja, Jerebie 4/3, Sivka; trener: Marko Šibila

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 6/6

Celje Pivovarna Laško: Vujovič 2 obrambi, Ferlin 11 obramb; Cvetko, Razgor 3, Marguč 5/2, Šarac 6, Grošelj 1, Poteko 1, Žabič, Silva 6, Kodrin 3, Horžen 2, Grebenc 1, Makuc, Leban 2, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 2/2

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Zadovoljen sem z rezultatom, ne pa povsem s celotnim potekom srečanja. Prvi polčas smo začeli zelo dobro, nato pa ob menjavah nismo nadaljevali v enakem tempu, oziroma je ritem padel. Začeli smo igrati preveč globoko v obrambi ter individualno v napadu. V drugem polčasu pa smo nadaljevali z dobro igro, obramba je bila na visokem nivoju, Maribor je sicer z dolgimi napadi umirjal igro ter nam preprečeval večje število napadov, zato je bila ključna tudi zbranost v napadu in izkoriščanju priložnosti. To nam je uspevalo, naredili smo veliko razliko, še vedno pa je bilo v naši igri preveč napak, oziroma neodgovorne igre. Na to opozarjamo že nekaj časa. Imeli smo 10 izgubljenih žog, kar je za močnejše nasprotnike v ligi prvakov preveč in to nas stane točk in zmag, zato moramo ta element nujno popraviti.«

V sredo, 9. oktobra, bo v Celju tekma z Velenjčani.

*foto: Slavko Kolar