Celjani na severu Nemčije pogrnili v končnici

Le tri dni po domačem porazu z Barcelono so celjski rokometaši gostovali pri Flensburgu.

Pivovarji so pomembno tekmo za preboj v drugo fazo lige prvakov začeli solidno in še v 26. minuti držali ravnotežje z 11:11. V izteku prvega polčasa je Flensburg razliko povečal na tri gole.

Nemci so manjšo razliko uspešno branili prvo polovico drugega polčasa. V 46. minuti je bilo na semaforju 23:20, potem pa je Celjanom uspel povratek z izenačenjem v 49. minuti, ko je bil uspešen Matic Grošelj. To je predramilo domače, ki so s serijo 5 golov odločili tekmo v svoj prid.

O napredovanju pivovarjev bo odločala jutrišnja tekma v Parizu, ki jo mora ekipa Zagreba dobiti, če želi prehiteti Celjane.

Flensburg : Celje Pivovarna Laško 29:26 (15:12)

SG Flensburg-Handewitt: Burić 6 obramb, Bergerud 4 obrambe; Golla 8, Glandorf 1, Svan Lasse, Wanne 4, Jeppsson 2, Joendal, Steinhauser 2, Heinl, Zachariassen 5, Sogard Johannessen 4, Gottfridsson 1, Schongarth 2, Jurecki; trener: Maik Machulla

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: /

RK Celje Pivovarna Laško: Vujović, Ferlin 13 obramb; Cokan 6, Razgor 6/3, Šarac 2, Grošelj 5, Poteko, Žabič, Silva 1, Kodrin 1, Horžen 1, Grebenc 3, Makuc, Leban 1, Novak; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 3/3

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Naloga, ki je bila pred nami, je bila težka, a ponosen sem na igralce, ki so kljub mladosti pokazali dobro predstavo, borbo in se niso predajali vse do konca. Flensburg je zasluženo prišel do zmage, naredili smo kakšno napako preveč, ki nas je stala možnosti, da bi v končnici presenetili domačina, ki se mu je prav tako šlo za zmago. V prvem polčasu smo imeli težave v obrambi s krožnimi igralci, v drugem pa nam je manjkalo samozavesti v napadu, ko smo bili premalo odločni. Sedaj bomo čakali rezultat iz Pariza, predvsem pa delali še naprej, verjamemo, da nas čakata še vsaj dve tekmi v tem tekmovanju, še prej pa seveda pomembne naloge v državnem prvenstvu.«

V nedeljo, 1. marca, je na sporedu gostovanje v Ormožu.

‘foto: RKCPL