Celjani naposled boljši od Krke

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na začetku sezone v Novem mestu na superpokalni tekmi z gostitelji izgubili, zato so si na tekmi 10. kola državnega prvenstva na istem prizorišču zmage želeli še bolj.

Razen uvodnega gola, ki so ga dosegli Dolenjci, so Celjani kmalu po začetku tekme prevzeli nadzor nad dogajanjem. Po 9 minutah so vodili za 5 golov, to prednost pa so v prvem polčasu ponovili še osemkrat!

V drugem polčasu so gostje prednost povišali na šest, Krki pa se je uspelo v 37. minuti približati na 18:21. 10 minut kasneje je bila zmanjšana na minimum 22:23, gostje pa so se tudi brez minute odmora uspeli zbrati in zaporedoma zadeli trikrat. Do konca gostitelji niso več ogrozili celjske zmage.

Krka : Celje Pivovarna Laško 28:30 (13:18)

MRK Krka: Tomič 5 obramb, Imperl 3 obrambe; Rašo L. 3, Didovič 5, Okleščen 1, Pršina 3, Irman 2, Bevec, Jakše 4/1, Rašo D., Batagelj, Klemenčič, Papež 3, Matko, Kukman, Florjančič 7/4, trener: Mirko Skoko

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 5/6

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 7 obramb, Ferlin; Vujović 2, Jurečič 4, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 3, Šarac, Nenadić 2, Accambray 6/4, Kodrin 5, Horžen 4, Anić 1, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, rdeči karton: Bećiri 30′ (3 x 2 min), 7-metrovke: 3/3