Celjani ne najlažje z drugoligašem, dekleta s točko

V odsotnosti velike večine športnih dogodkov sta dva celjska kolektiva včeraj vseeno odigala tekmi. Fantje so gostovali pri petouvrščenem drugoligašu in se ne preveč prepričljivo uvrstili v nadaljevanje pokalnega tekmovanja.

Krčani so povedli s 4:1, pa tudi sredi prvega polčasa so še vedno imeli prednost treh golov. Celjani, ki so igrali precej okleščeni, so prvič povedli šele v 28. minuti. V začetku drugega polčasa so pivovarji povedli za 7 in tekmo varno pripeljali do konca.

Krško : Celje Pivovarna Laško 30:35 (15:18)

RK Krško: Blaževič 1 obramba, Škalički 4 obrambe, Kozole 1 obramba; Zorič, Romih 3, Glogovšek 2, Dular 5, Škafar, Dragan 6, Glaser 4, Kastelic, Novak 1, Vovk 2, Požeg 1/1, Ban 4/1, Baznik 2, trener: Goran Brečko

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Vujović 10 obramb, Mlakar 2 obrambi; Rakita, Cokan 1, Razgor, Šarac, Grošelj 1, Poteko 1, Silva 4, Kodrin 5, Horžen 5, Grebenc 1, Makuc 3, Leban 4, Novak 10/4; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 4/5

Četrtfinale je na sporedu previdoma 1. aprila.

§

Sinoči so zaostalo tekmo 1. A lige z Novomeščankami v Golovcu igrale tudi celjske rokometašice.